Hasan Turan: Şimdi eleştiri zamanı değil, Rum suresini hatırlayın ve mazlumların sesi olan bu iktidara sahip çıkın.

Fatih Akıncıları Derneğinin İftar programına katılan Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan bir konuşma yaptı.

Hasan Turan: Şimdi eleştiri zamanı değil, Rum suresini hatırlayın ve mazlumların sesi olan bu iktidara sahip çıkın.
Hasan Turan: Şimdi eleştiri zamanı değil, Rum suresini hatırlayın ve mazlumların sesi olan bu iktidara sahip çıkın. Zehra

Fatih Akıncıları Derneğinin İftar programına katılan Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan  bir konuşma yaptı.

Fatih Akıncıları Derneği geleneksel iftar programını Tomarzalılar vakfında düzenledi.

Kuran tilaveti ile başlayan programa Ak Parti İstanbul Milletvekili TBMM İdare amiri Hasan Turan, Ak Parti Kayseri Milletvekili Emrah İsmail Karayel, Vakıflar Bölge Müdürü Mürsel Sarı, Gazeteci Salih Tuna, STK temsilcileri ve davetliler katıldı.

İftardan sonra Ali Paşa camiinde cemaatle akşam namazı kılındı.

Akşam namazından sonra Program Fatih Akıncıları Derneği Onursal Başkanı Mehmet Şahin’in açılış konuşması ile başladı.

Şahin konuşmasında derneğin hizmetlerinden örnekler verdi. Şehit Metin Yüksel misyonunu devam ettirdiklerini söyledi. Ve  Ak Parti Kayseri Milletvekili Emrah İsmail Karayel’e söz verdi.

İsmail Kareyel konuşmasında zor bir süreçten geçildiğini önümüzdeki 23 Haziran İstanbul seçimlerinde herkesin çalışması gerektiğini söyledi. Ve burada bulanan değerli abilerim unutmayın ki bizim sözümüzün bir etkisi olacaksa sizlerin sözünün on etkisi olacaktır dedi.  

İsmail Kareyel'den sonra Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan konuştu.

Hasan Turan konuşmasında Fatih Akıncıları derneğinin misyonundan bahsetti bizler bu mekteplerde yetiştik. Şehit Metin Yüksel’in takipçileriyiz dedi.

Mecliste Filistin dostluk grubunun başkanı olduğunu söyleyen Turan gurup başkanı olarak yaptığı çalışmalardan örnekler verdi.

Turan “Mescid-i Aksa’da ezan yasaklandığında İsrail meclisinde ezan okuyan Filistinli milletvekilini Türkiye’de misafir ettik. Kendisini Sayın Cumhurbaşkanımızla görüştürdüm. O sayın Cumhurbaşkanımıza dedi ki “Biz ne zaman İsrail meclisinde sizin isminizi zikretsek İsrailli milletvekili bir yerlerine inne batmış gibi hop oturup kalkıyorlar. Siz sadece Türkiye’nin değil bizimde liderimizsiniz” Yine Amerika’nın Filistin’e BM’deki yardımları keseceğini ilan ettiğinde Filistin meclisinden milletvekillerini sayın Cumhurbaşkanımızla görüştürmüştüm onlar bu yardımlar kesilirse biz perişan oluruz dediler Sayın Cumhurbaşkanımız onlara dedi ki siz merak etmeyin sizi Kafirlere muhtaç etmeyeceğiz. Yarın (18.05. 2019) akşam’da Sayın Halid Meşal’le ifatar yemeğinde birlikte olacağız”  dedi

Turan daha sonra sözü 23 Haziran İstanbul seçimlerine getirerek kimi hatalardan kimi yanlışlardan dolayı Ak Parti’ye kızanlara, eleştirenlere seslendi ve “Kuran’da Allah putperestlere karşı Rumların zaferlerinin tercih edildiğini söyler. Peki bizim Rumlar kadarda mı değerimiz yok. CHP’nin ne olduğu anlatmama gerek yok. Yaşım itibarı ile ben 28 Şubat sürecinde CHP zihniyetinin neler yaptığına şahit oldum. Hepimiz yaşadık, daha öncesini ise tarihten büyüklerimizden biliyoruz. Bizi yalınız bırakmayın mazlumların Filistinlilerin sesi olan bu iktidara sahip çıkın. İstanbul seçimleri giderse geriye gidiş başlamış demektir. Elbette eleştirilerimiz yapacağız ancak şimdi eleştiri zamanı şimdi kırgınlık zamanı değil. Küresel güçlerin var güçleri ile üzerimize geldiği bu dönemde Ak Parti’ye sahip çıkma zamanı elimizi taşın altına koyarak çalışma zamanı” dedi.

Hasan Turan’dan sonra Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna bir konuşma yaptı. Salih Tuna’dan sonra Mustazaflar Cemiyeti adına Mehmet, Esin Bilinç-Der adına İhsan Gökçek, 12 Eylül darbesine tepki olarak Diyarbakır uçağını kaçıtan Hasan Güneşer, Şehid ve Tutuklu Aileleriyle Dayanışma Platformu Başkanı Recai Yurdan ve Ekran Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ramazan Deveci bir konuşma yaptı.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atasoy Müftüoğlu yazdı: Anlam Ufuklarını Kaybetmek
Atasoy Müftüoğlu yazdı: Anlam Ufuklarını Kaybetmek
Ak Parti’li başkan makam aracını sattı, parasını öğrencilere harcadı
Ak Parti’li başkan makam aracını sattı, parasını öğrencilere harcadı