Alparslan Kuytul: Hükümete biat etmedim, etmeyeceğim,

´Suç örgütü kurmak ve nitelikli dolandırıcılık´ iddialarıyla yargılandığı davada Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul´un tutukluğuna karar verildi. Duruşma 22 Ağustos´a ertelendi.

Alparslan Kuytul: Hükümete biat etmedim, etmeyeceğim,
Alparslan Kuytul: Hükümete biat etmedim, etmeyeceğim, Zehra

Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi´nde Furkan Vakfı davası bugün görüldü. Tutuklu sanıklar Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul ve Furkan Vakfı Başkanı Ali Alagöz, cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. SEGBİS üzerinden bağlanarak savunmasını yapan Alparslan Hoca, suç örgütü suçlamasına ilişkin "Bana sus diyorlar, susmayacağım, biat da etmeyeceğim. Bu işin içinde emniyet, yargı, istihbarat ve siyasiler kim varsa hepsine hakkımı haram ediyorum." ifadelerini kullandı. 

Milli Gazete'de yer alan habere göre: Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların mevcut halinin devamına karar vererek duruşmayı 22 Ağustos´a erteledi. 

Tutuklulardan Ali Alagöz, yöneticisi olduğu Furkan Vakfı´nın suç örgütü değil, bir hayır örgüt olduğunu söyleyerek, vakfın faaliyetlerini anlattı. Hayır amaçlı toplanan, vakfın kasasından çıkan 314 bin liranın makbuzlarını mahkemeye sunduğu halde dikkate alınmadığını belirtti. Tahliyesini isteyerek vakfın terör örgütü olmadığına dair istihbarat raporlarının bulunduğunu anlattı.

 Kuytul kendisine yapılan operasyonun siyasi olduğunu İslam´ı anlattığı ve hükümeti eleştirdiği için tutuklandığını savundu. "İslam´ı anlatmaya devam edeceğim" diyen Kuytul şunları söyledi:

"Bana sus diyorlar, susmayacağım, biat da etmeyeceğim. Bu işin içinde emniyet, yargı, istihbarat ve siyasiler kim varsa hepsine hakkımı haram ediyorum. Hangi suç örgütü siyer dersi yapar, hangi suç örgütü tefsir dersi yapar, hangi suç örgütü alternatif eğitim programları yapar? Evet biz ders yaptık, Kur´an öğrettik, bunu inkar da etmiyoruz."

Hükümete biat etmedim, etmeyeceğim

Kuytul, “Hükümete biat etmedim, etmeyeceğim de. Kral çıplak. Bunu herkes biliyor. Gizlemenin bir anlamı yok” ifadelerini kullandı ve şunları ekledi:

"Bana ne derseniz deyin ama dolandırıcı demeyecektiniz. Bana bunu söyleyeceğinize, kafama sıksaydınız. İddianamede ‘İslam Medeniyeti istiyor´ deniyor. Hemen ardından ‘ama hükümeti de eleştiriyor” deniyor. Evet ben İslam medeniyetini istiyorum ve ben bununla da şeref duyuyorum."

Tutukluğunun devamına tepki gösteren Kuytul´un eşi Semra Kuytul ise, "Zulüm, haksızlık, rezalet devam ediyor. Haksız tutukluluk devam ediyor zalimler Allah´a hesap verecek." dedi. 

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Serdar Duman, Türkiye ve ABD arasındaki ‘güvenli bölge’ uzlaşısını yazdı:
Serdar Duman, Türkiye ve ABD arasındaki ‘güvenli bölge’ uzlaşısını yazdı:
İran İslam Devrimi Rehberi Seyyid Ali Hamanei'den 2019 Yılı Hacc Mesajı
İran İslam Devrimi Rehberi Seyyid Ali Hamanei'den 2019 Yılı Hacc Mesajı