bodrum escort

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden 37 yıllık fuara izin yok, Yeni adres Fatih Cami olabilir..

37 yıldır her Ramazan ayında, Sultanahmet ve Beyazıt’ta düzenlenen “Dini Yayınlar Fuarı”na yasak. İBB yönetimini devralan CHP’li belediye, Türkiye Diyanet Vakfı bünyesindeki Vakıf Fuarcılık’a yer vermedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden 37 yıllık fuara izin yok, Yeni adres Fatih Cami olabilir..
İstanbul Büyükşehir Belediyesinden 37 yıllık fuara izin yok, Yeni adres Fatih Cami olabilir.. Zehra

37 yıldır her Ramazan ayında, Sultanahmet ve Beyazıt’ta düzenlenen “Dini Yayınlar Fuarı”na yasak. İBB yönetimini devralan CHP’li belediye, Türkiye Diyanet Vakfı bünyesindeki Vakıf Fuarcılık’a yer vermedi. Normal şartlarda stantlar Ramazan’dan birkaç gün önce hazırlanıyordu. TDV’nin bir hafta önce belediyeye başvurduğu ama cevap alamadığı öğrenildi.

İstanbul'da 37 yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen Dini Yayınlar Fuarı'nın bu yılki akıbeti belirsiz. CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, ramazan ayına saatler kalmasına rağmen fuar için hala yer göstermedi.

Türkiye Diyanet Vakfı bünyesindeki Vakıf Fuarcılık, ramazan ayında Ayasofya, Beyazıt veya Sultanahmet Meydanı'nda 'Dini Yayınlar Fuarı' düzenliyordu. Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi herhangi bir başvuru olmaksızın organizasyon için yer gösteriyordu. Ancak 37 yıldır devam eden gelenek bu yıl bozuldu.

HALA CEVAP VERMEDİLER

Edinilen bilgiye göre, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP'ye geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Vakıf Fuarcılık Ltd. Şti'den yazılı başvuru istedi. Bunun üzerine şirket yaklaşık 1 hafta önce İBB'ye yazılı başvuru yaptı. Ancak CHP'li İBB, bir hafta geçmesine rağmen yazılı talebe olumlu veya olumsuz bir cevap vermedi. Geçtiğimiz yıllarda Ramazan'dan birkaç gün önce stantlarını hazırlama imkanı bulan yayıncılar kendilerine cevap verilmemesinden rahatsız.

İKİNCİ ADRES FATİH

CHP'li belediye izin vermese de hem Anadolu hem de Avrupa yakasında 'Dini Yayınlar Fuarı'nın yapılacağı, şirketin yayıncılardan başvuru almaya devam ettiği öğrenildi. Anadolu yakasında Çamlıca Camii'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan himayesinde yapılabileceği belirtildi. Avrupa yakasında ise, İBB'den gelen yanıta göre konum belirlenecek. Ayasofya, Beyazıt veya Sultanahmet Meydanı'na izin çıkmaması durumunda fuar, Fatih Camii'ne taşınacak. Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da konuya ilişkin açıklama yaptı. İmamoğlu geçmiş dörem bürokratlarından brifing aldığını belirterek, "Bu tarz fuar alanı kurulmasına karşı olduklarını söylediler. Kurmayın dedim" iddiasında bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Bulaç Yazdı: Modern Psikolojiye Göre Rüya..
Ali Bulaç Yazdı: Modern Psikolojiye Göre Rüya..
İnsan olmak zor, ama anne insan olmak daha zor!
İnsan olmak zor, ama anne insan olmak daha zor!