Ak Parti'nin seçim değerlendirmesi: Beka sorunu söylemi başarı getirdi, Kürt söylemi zarar verdi: Seçimlerde başarılıyız..

Ak Parti’nin Kızılcahamam seçim değerlendirme kampında ekonomik kriz itirafı çıktı…

Ak Parti'nin seçim değerlendirmesi: Beka sorunu söylemi başarı getirdi, Kürt söylemi zarar verdi: Seçimlerde başarılıyız..
Ak Parti'nin seçim değerlendirmesi: Beka sorunu söylemi başarı getirdi, Kürt söylemi zarar verdi: Seçimlerde başarılıyız.. Zehra

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan Kızılcahamam seçim değerlendirme kampında ekonomik kriz özeleştirisi çıktı.

Milli Gazete'de yer alan habere göre: Ankara, İstanbul ve diğer büyükşehirleri kaybeden Ak Parti’de, ekonomik kriz ortamında gidilen seçimde alınan oy başarı olarak kabul edildi. Kampta vatandaşın bu seçimde Ak Parti’yi tam cezalandırmadığına ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Yerel seçimlerin ardından partiler seçim değerlendirme toplantılarına devam ediyor. Parti çalışma organları, hazırladıkları rapor ve verileri parti üst düzey yöneticilerine ve liderlerine sunarak seçimin muhasebesini çıkarıyor. MHP ile ittifakla seçime giren AKP’de ise İstanbul tartışmalarının azalmasıyla Ankara Kızılcahamam’da iki günlük Seçim Değerlendirme Kampı’nda sonuçlar enine boyuna masaya yatırıldı. Kampta, yaşanan ekonomik krizi göz önünde bulunduran AKP, İstanbul ve Ankara’da çıkan sonucu “başarı” olarak gördü.

 

SONUÇLAR MEMNUNİYET VERİCİ!

AKP’de İstanbul ve Ankara’da alınan oy oranları istişare toplantısında buruk bir memnuniyet olarak karşılanırken, yaşanan ekonomik krize rağmen oyların konsolide edilmesi başarı olarak ele alındı. İstişarelerde AKP’nin oyunu konsolide etmesinin en büyük sebebi seçim döneminde kullanılan “beka sorunu” kavramı olduğu kaydedildi. İstanbul ve Ankara’da yaşanan oy kaybının bir diğer nedeninin ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Kürtler üzerinden kullandığı siyasi dil olduğu belirtildi.

ALINAN OY MEMNUNİYET OLUŞTURDU

Seçim değerlendirme toplantılarında hazırlanan raporlar tek tek el alınırken, İstanbul, Ankara ve diğer büyükşehirlerde yaşanan kaybın en büyük nedeni ekonomik kriz oldu. Seçim öncesi başlayan gıda artışlarının ardından kurulan tanzim satış noktalarının ters teptiği belirtilen istişarelerde, tanzim kuyrukları ve ekonomik krize rağmen alınan oy oranı başarı olarak değerlendirildi. İstişare toplantılarında vatandaşın seçimlerde AKP’ye çok büyük tepki göstermediği belirtildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Bulaç Yazdı: Modern Psikolojiye Göre Rüya..
Ali Bulaç Yazdı: Modern Psikolojiye Göre Rüya..
İnsan olmak zor, ama anne insan olmak daha zor!
İnsan olmak zor, ama anne insan olmak daha zor!