bodrum escort

Direniş Gruplarından Çağrı: Açlık Grevindeki Filistinli Esirler İçin Gösteriler Düzenleyin, Hamas'tan 'Esirlere Vefa' Adıyla Etkinlik

Filistinli direniş grupları, işgal rejimi zindanlarında tutulan Filistinli esirlerden tamamen işgal yönetiminin sorumlu olduğunu belirterek, işgalcileri eli tetikte bekleyen direniş gruplarının sabrını sınamaya kalkışmaması yönünde uyardı.

Direniş Gruplarından  Çağrı: Açlık Grevindeki Filistinli Esirler İçin Gösteriler Düzenleyin, Hamas'tan 'Esirlere Vefa' Adıyla Etkinlik
Direniş Gruplarından  Çağrı: Açlık Grevindeki Filistinli Esirler İçin Gösteriler Düzenleyin, Hamas'tan 'Esirlere Vefa' Adıyla Etkinlik Zehra

Filistinli direniş grupları, işgal rejimi zindanlarında tutulan Filistinli esirlerden tamamen işgal yönetiminin sorumlu olduğunu belirterek, işgalcileri eli tetikte bekleyen direniş gruplarının sabrını sınamaya kalkışmaması yönünde uyardı.

İnsan hakları örgütlerine seslenen Filistinli gruplar, işgal zindanlarında tutulan esirlere destek için geniş çaplı bir kampanya başlatılmasını ve işgal güçlerinin esirlere yönelik ihlallerinin deşifre edilmesini istedi.

Filistinli gruplar ayrıca Filistin dışında yaşayan Filistinlileri, Arap ve İslam ülkeleri vatandaşlarını bulundukları ülkelerde ABD ve işgal rejimi elçilikleri önünde gösteri yapmaya davet etti.

Bildiride ayrıca, Filistinli grupların esirlerin verdiği mücadeleyi yakından takip etmeyi sürdüreceği ve esirlere desteğinin devam edeceği kaydedildi.

 

Hamas'ın öğrenci hareketi niteliğindeki İslami Kitle öğrenci hareketi, gelecek hafta yapılacak Öğrenci Meclisi seçimleri münasebetiyle "Esirlere Vefa" adıyla geniş katılımlı bir etkinlik düzenledi.

Üniversitenin Kemal Nasır Salonu'nda düzenlenen etkinliğe yüzlerce öğrenci iştirak etti ve salon tamamen doldu.

Etkinliğe şehitlerin ve esirlerin aileleriyle, diğer öğrenci hareketlerinin temsilcileri de katıldı.

Etkinlikte Beir Zeit Üniversitesi'nin yetiştirdiği, üniversitenin öğrenci teşkilatlarında görev yapmış ve daha sonra ulusal çapta faaliyetlerde bulunmuş, esirler ve şehitler kervanına katılmış şahsiyetler hakkında bilgilerin verildiği sunumlarda bulunuldu.

İslami Kitle adına konuşma yapan temsilci, şu an işgal zindanlarında bulunan esirlerin başlattığı Onur 2 Direnişi'ne desteklerini yenileyerek, esirlerin mücadelelerine vefalarını dile getirdi. Konuşmacı gerek işgal güçlerinin ve gerekse onlarla güvenlik işbirliğini sürdüren Filistin Yönetimi'ne bağlı güvenlik elemanlarının öğrencilerin direnişlerini kırmak amacıyla sık sık baskınlar düzenlediklerini, tutuklamalar yaptıklarını ama öğrencilerin bilinçlerinin onların planlarını boşa çıkardığını ve boşa çıkarmaya devam edeceğini belirtti.

Filistin Enformasyon Merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye’de  Atasoy Müftüoğlu’nun “Umut Ve Sorumluluk” kitabı okundu, okunuyor…
Türkiye’de Atasoy Müftüoğlu’nun “Umut Ve Sorumluluk” kitabı okundu, okunuyor…
Atasoy Müftüoğlu yazdı: Anlam Ufuklarını Kaybetmek
Atasoy Müftüoğlu yazdı: Anlam Ufuklarını Kaybetmek