bodrum escort

Nasrullah: Devrim Muhafızları Yalnızca İran’ın Değil, İslam’ın ve Ümmetin Muhafızıdır..

Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah, "biz devrim muhafızlarını sadece İslam Cumhuriyeti’nin muhafızları olarak değil, İslam’ın, ümmetin, mukaddes beldelerimizin ve bölge halklarının muhafızları olarak kabul ediyoruz. Bundan dolaylı da onlarla omuz omuza olmak bizim görevimizdir.”

Nasrullah: Devrim Muhafızları Yalnızca İran’ın Değil, İslam’ın ve Ümmetin Muhafızıdır..
Nasrullah: Devrim Muhafızları Yalnızca İran’ın Değil, İslam’ın ve Ümmetin Muhafızıdır.. Zehra

Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah, Amerika’nın direnişe ve İslam Cumhuriyetine yönelik yaptırımların ve alınan kararların hiç birinin karşılıksız kalmayacağını söyledi.

 

Amerika ve Siyonist İsrail rejimi arasındaki ilişki ve işbirliğinin, Netenyahu ve Trump ile tarihin en ileri aşamasına ulaştığını belirten Seyyid Nasrallah “seçeneklerimiz açık, ancak savaş cephelerinde ve arenalarda uygun zamanlarda, soğukkanlı ve ağır başlı bir şekilde hareket edeceğiz” dedi. 

 

Hizbullah lideri Seyyid Nasrallah konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Direniş hareketlerinden her hangi bir grup tehlikeli bir durum olduğunu hissettiği zaman, bunu kınamakla geçiştireceğimizi kim söyledi? Ülkemizi, direnişi ve kazanımlarını tehdit edenlerle çatışmak bizim en doğal, ahlaki, dini ve insani hakkımızdır. Direniş cephesinin elinde birçok güçlü kart ve unsur bulunmaktadır. 

 

Şimdiye kadar bizlere karşı uygulanan yaptırımlar ve bizlerle ilgili hazırlanan terör listeleri ile ilgili olarak, kınıyorduk, sabrediyorduk, kemer sıkıyorduk. Ancak bu durum, temel ve gerekli güç araçlarına sahip olmadığımız anlamına gelmiyor. Ben burada sadece Hizbullah adına değil; bütün direniş ekseni adına konuşuyorum.”

 

Amerika’nın Devrim Muhafızları Ordusu’nu terör örgütleri listesine alma kararına sert tepki gösteren Hizbullah lideri Seyyid Nasrallah, devrim muhafızlarının bölgenin balansında merkezi bir güce sahip olduğunu belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Amerika terörizmin kaynağıdır, biz de Amerikan terörizminin karşısında duruyoruz. Amerika’nın devrim muhafızlarını terör örgütü olarak göstermeye kalkışması bizim zafiyetimizi değil, gücümüzü gösteriyor. Eğer biz gücümüzle bölgede nüfuz ve bölgesel bir balansa sahip olmasaydık, kalkıp da bizi terör listelerine da katmış olmayacaklardı. Amerikalılar bölgede başarısızlığa uğradıkları için devrim muhafızlarını terör örgütü olarak ilan etmeye kalktılar. Bizleri böylesine terör listelerine koymaları da elbette karşılıksız kalmayacak, uygun zamanda bunun karşılığını da vereceğiz. Amerika bölgede büyük bir komplonun peşindeydi. Ancak halklarımız ve bazı direniş güçleri ve politik güçler bu komplonun karşısında durdu ve onları yenilgiye uğrattı.

 

Devrim Muhafızları ordusu, büyük bir cihadi kurumdur, böylesi saldırganlıklarla yüzleşmesi de doğaldır. Trump tarafından açıklanan bu küstah ve ahmakça kararı kınıyor, İran İslam devrimi muhafızlarıyla, azizlerimizle omuz omuza olduğumuzu ilan ediyoruz. Biz devrim muhafızlarını sadece İslam Cumhuriyeti’nin muhafızları olarak değil, İslam’ın, ümmetin, mukaddes beldelerimizin ve bölge halklarının muhafızları olarak kabul ediyoruz. Bundan dolaylı da onlarla omuz omuza olmak bizim görevimizdir.”

 

Amerika, İsrail’in hatırı için bütün ümmeti aşağılıyor. Kendisi terörist gruplar ortaya çıkarırken, halklarını, vatanlarını, mukaddes beldeleri, onurlarını, şereflerini, geleceği, güvenlik ve istikrarı savunanları ise terörist ilan ediyor. Bu küstahlık ve aptallığın en somut bir göstergesidir.

 

Amerika’nın kendisi, kültürüyle, pratikleri ve mentalitesiyle terörist bir devlettir.”

 

KUDÜSDER HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye’de  Atasoy Müftüoğlu’nun “Umut Ve Sorumluluk” kitabı okundu, okunuyor…
Türkiye’de Atasoy Müftüoğlu’nun “Umut Ve Sorumluluk” kitabı okundu, okunuyor…
Atasoy Müftüoğlu yazdı: Anlam Ufuklarını Kaybetmek
Atasoy Müftüoğlu yazdı: Anlam Ufuklarını Kaybetmek