Gazze'den Tel Aviv’e füze saldırısı muamması

Tel Aviv’e Gazze'den füze fırlatıldığı iddiasıyla İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun askeri yetkililerle olağanüstü bir toplantı yaptığı bildirildi.

 Gazze'den Tel Aviv’e füze saldırısı muamması
 Gazze'den Tel Aviv’e füze saldırısı muamması Zehra

İsrail basını, füze saldırısından dolayı Tel Aviv’de siren sesleri işitildiğini bildirdi.

Haberden kısa süre sonra İsrail rejimi savunma bakanlığı söz konusu haberleri doğrulayarak Gazze şeridinden Tel Aviv’in kuzeyindeki Guş Dan bölgesine iki füze fırlatıldığını açıkladı.

Açıklamada, Demir Kubbe füze savunma sisteminin atılan füzelerden birini vurduğu belirtilirken yerel kaynaklar, roketlerden birinin patlamasından sonra Tel Aviv’deki binalara şarapnel parçalarının isabet ettiğini bildirdi.

İsrail rejimi, saldırıdan sonra sivillere sığınaklara inme çağrısı yaptı.

Aradaki 70 kilometrelik mesafeden dolayı, Gazze’den Tel Aviv’e füze saldırısının sık rastlanan bir gelişme olmadığı belirtilirken, Gazze’deki direniş grupları, artık kuzey bölgelerini vurabilecek menzilde füzelere sahip olduklarını ifade ediyor.

İsrail rejimi, geçtiğimiz pazar günü Gazze’deki çok sayıda noktaya hava saldırısı yapmıştı.

İsrail ordu sözcüsü Tel Aviv'e saldırı konusunda önceden bir istihbarata sahip olmadıklarını, bu yüzden saldırının kendileri açısından sürpriz olduğunu belrtti ve saldırıda ölen veya yaralanan olmadığını açıkladı.

Katar'ın el-Cezire televizyonu ise İslami Cihat'ın Tel Aviv'e yöneik füze saldırısının sorumluluğunu üstlendiğine dair haberleri reddettiğini bildirdi. 

El Cezire televizyonu ayrıca Hamas ve İslami Cihat'ın, Mısır heyetine Tel Aviv'e atılan füzeyle bir ilgilerinin olmadığını bildirdiğini duyurdu.

YDH

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atasoy Müftüoğlu yazdı: Anlam Ufuklarını Kaybetmek
Atasoy Müftüoğlu yazdı: Anlam Ufuklarını Kaybetmek
Ak Parti’li başkan makam aracını sattı, parasını öğrencilere harcadı
Ak Parti’li başkan makam aracını sattı, parasını öğrencilere harcadı