Mescid-İ Aksa’dan Çıkan 7 Kadın İşgalci İsrail Polisi Tarafından Gözaltına Alındı

İsrail işgal polisinin Filistinli yedi kadını Mescid-i Aksa’dan çıkarlarken gözaltına aldığı ve sorguya çekmek üzere Kudüs’ün Eski Belde semtindeki El-Kışla Polis Merkezi’ne götürdüğü ifade edildi.

Mescid-İ Aksa’dan Çıkan 7 Kadın İşgalci İsrail Polisi Tarafından Gözaltına Alındı
Mescid-İ Aksa’dan Çıkan 7 Kadın İşgalci İsrail Polisi Tarafından Gözaltına Alındı Zehra

Tesnim Haber Ajansının haberine göre:  İsrail işgal polisinin Filistinli yedi kadını Mescid-i Aksa’dan çıkarlarken gözaltına aldığı ve sorguya çekmek üzere Kudüs’ün Eski Belde semtindeki El-Kışla Polis Merkezi’ne götürdüğü ifade edildi.

İşgal polisinin Filistinli kadınları Mescid-i Aksa’nın El-Esbat ve Hıtta kapılarından çıkarlarken gözaltına aldığı belirtildi.

İsrail polisinin gözaltına aldığı Filistinli kadınları kamu düzenini bozmakla suçladığı kaydedildi.

İşgal güçleri dün ikindi saatlerinde Şeyh Nureddin Er-Recebi’yi Mescid-i Aksa kapılarından El-Meclis Kapısı’ndan çıkarken gözaltına alıp El-Kışla Polis Merkezi’ne götürmüştü.

Filistinli yedi kadının ve Şeyh Er-Recebi’nin işgal polisi tarafından Mescid-i Aksa’daki Er-Rahme Kapısı Musallası’nda bulundukları için gözaltına aldığı ifade edildi.

SİYONİST GÜÇLER, GAZZE’DEKİ KASSAM TUGAYLARI’NI HEDEF ALDI

Öte yandan, siyonist İsrail, Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait bir noktayı tank ateşiyle hedef aldı.

İşgalci İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, sınıra yakın bir bölgeye düzenlenen füze saldırısına karşılık, Kassam Tugayları'na ait bir noktanın vurulduğu belirtildi.

Filistinli sağlık kaynaklarına göre, İsrail'in saldırısında can kaybı yaşanmadı.

İsrail savaş uçakları, bugün Gazze'nin güneyindeki Han Yunus'un batısında Kassam Tugayları'na ait bir noktaya hava saldırısı düzenlemişti.

İsrail ordusu dün akşam geç saatlerde, Gazze'den İsrail'in güneyine füze atıldığını ancak füzenin Demir Kubbe hava savunma sistemi tarafından engellendiğini duyurmuştu.

Bunun yanı sıra, Mısır ordusu, Kuzey Sina bölgesinin Gazze sınırında tespit edilen 9 tüneli yıktığını duyurdu.

Ordu Sözcüsü Albay Temir er-Rifai tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, ordudaki mühendislik birimleri tarafından tespit edilen Mısır-Gazze sınırında kazılmış 9 tünel, Kuzey Sina Terörle Mücadele Birlikleri tarafından yıkıldı.

Açıklamada söz konusu tünelleri "terör unsurlarının silah ve mühimmat taşımak için kullandıkları" ifade edilirken, yıkım işleminin ne zaman gerçekleştirildiğine ilişkin ise bilgi verilmedi.

Gazze sınırındaki tünelleri yıkmak için Eylül 2015'ten bu yana sınır boyunca kazılmış kanallara deniz suyu pompalayan Mısır ordusu, Şubat 2018'de de Kuzey Sina'da "bölgedeki terör unsurlarını yok etmek amacıyla" kara, hava ve deniz kuvvetlerinin katıldığı kapsamlı bir harekât başlatmıştı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Turgut Alemdar     2019-03-12 Ali Bulac'in Abdülkerim Süruş'a mal bulmus magribi gibi sarilmasi onun ZAMAN Gazetesi misyonunda gönüllü olmasinda yatmaktadir. Burada iddia edilenlere cevap verecek durumda degilim. Lakin Bulac'inda zaten amaci bu degildir. Yükselen Ehlibeyt Mektebi ilgisinin azaltilmasi maksadindadir. Süruc'a yervermesi tesadüf degildir. Emevi-Abbasi-Osmanli silsilesinde iktidara gelmis ehlisunnet ekolünün iktidar iradesine karsi ses cikardigi nerde görülmüs ki , Iran Islam Cumhuriyetini basite alma derdinde.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehadetinin 27. Yılında Bosna Şehidimiz Selami Yurdan Kudüs-Der’de anlıyor…
Şehadetinin 27. Yılında Bosna Şehidimiz Selami Yurdan Kudüs-Der’de anlıyor…
Serdar Duman, Türkiye ve ABD arasındaki ‘güvenli bölge’ uzlaşısını yazdı:
Serdar Duman, Türkiye ve ABD arasındaki ‘güvenli bölge’ uzlaşısını yazdı: