İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: PKK'ya karşı İran'la birlikte operasyon yapacağız..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin İran'la birlikte PKK'ya yönelik operasyon yapacağını duyurdu.

İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu: PKK'ya karşı İran'la birlikte operasyon yapacağız..
İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu: PKK'ya karşı İran'la birlikte operasyon yapacağız.. Zehra

Türkiye'nin 3 temel paradigmanın 'siyasal istikrar, ekonomik istikrar ve güvenlik istikrarı' olduğunu söyleyen İçişleri Bakanı Soylu, "31 Mart'ta zayıf çıkarsak, HDP'nin de PKK'nın talimatlarının da bulunduğu ittifak, Türkiye'ye 4.5 yılı zehir zindan eder" dedi. Soylu, Türkiye'nin İran'la birlikte PKK'ya yönelik operasyon yapacağını duyurdu.

Sputnik'te yer alan habere göre: İçişleri Bakanı Soylu, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda yerel seçimlerden terörle mücadeleye kadar Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'nin üç temel paradigmanın, 'siyasal istikrar, ekonomik istikrar ve güvenlik istikrarı' olduğunu söyleyen Soylu, bunun da milli iradeye bağlı olduğunun altını çizerek, şöyle konuştu:

"Allah muhafaza, eğer Türkiye 31 Mart akşamı hükümetin ve Cumhur İttifakı'nın zayıflığıyla çıkarsa, kaymakamlar, valiler Doğu ve Güneydoğu'da 6 yaşındaki çocuklara maskara olur.

Siyasal istikrarın, Türkiye'nin güvenliği açısından önemli olduğunu ifade eden Soylu, "Siyasal istikrar olmazsa öbür taraftan güvenlik istikrarını sağlayamazsınız" dedi.

Soylu, "Türkiye'de yatırım yapılacaksa bu, güvenliğe, huzura ve insanların kafasının rahat olmasına bağlıdır. Uluslararası doğrudan yatırımcı gelecekse bunun temeli Türkiye'de kendini güvende hissetmesidir" ifadesini kullandı.

Soylu "Doğu ve Güneydoğu'ya öyle bir el uzatıldı ki kayyum vesilesiyle, hem terörün şah damarı kesildi hem de oranın imar ve inşaası önemli ölçüde gerçekleştirildi. Doğu ve Güneydoğu'daki asayiş olaylarımız önemli oranda azaldı.

2019 seçimlerinde 2014 yerel seçimlerine göre olaylardaki azalma yüzde 88.1. Siyasi etkinliklere 2014 seçimlerinde 1 Ocak'la 6 Mart arası 3 milyon 671 bin katılım olmuş, şu anda 4 milyon 780 bin. Yani çok daha fazla insan siyasal etkinliklere katılıyor ve müdahale oranımız da yüzde 2.6'dan yüzde 0.5'e düşmüş. Seçim olayı 2014'te 581 tane olmuş, bu dönem 237'ye düşmüş.

İran'la PKK'ya yönelik inşallah birlikte operasyon yapacağız." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ramazan Deveci Bilinç-Der’de Vahyin Işığında Namaz ve Müslüman’ı Anlatıyor…
Ramazan Deveci Bilinç-Der’de Vahyin Işığında Namaz ve Müslüman’ı Anlatıyor…
KONDA raporu: Son 10 yılda kendini ‘dindar muhafazakar’ olarak nitelendiren gençlerin oranı yarıya düştü..
KONDA raporu: Son 10 yılda kendini ‘dindar muhafazakar’ olarak nitelendiren gençlerin oranı yarıya düştü..