Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum'da: Kürdistan hasreti duyan Kuzey Irak'a gitsin..

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum İstasyon Meydanı'nda halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum'da: Kürdistan hasreti duyan Kuzey Irak'a gitsin..
Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum'da: Kürdistan hasreti duyan Kuzey Irak'a gitsin.. Zehra

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum İstasyon Meydanı'nda halka hitap etti. Kürdistan hasreti duyan Kuzey Irak'a gitsin" diyen Erdoğan, yıl dönümü nedeniyle 28 Şubat'a da değinerek, "Bunlar CHP zihniyeti. Bunlar camilerimizi ahıra çevirdi" diye konuştu.

Karar gazetesinde yer alan habere göre: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar: 

"ERZURUM KONGRESİ'NİN 100. YIL DÖNÜMÜNE HAZIRLANIYORUZ"

Milli mücadelemizin ateşi Erzurum’da yakılmıştı. Erzurum Kongresi’nin 100. Yıl dönümüme hazırlanıyoruz. “Vatan bir bütündür, bölünemez, manda ve himaye yani vesayet kabul edilemez” sözünü bir asır önce Erzurum’dan söylemiştik.

"KİŞİ SEVDİKLERİYLE BERABERDİR"
Bu ülkeyi bölemeyecekler. Kürdistan Kuzey Irak’ta. Çok seviyorlarsa oraya gitsinler, benim ülkemde Güneydoğu var. CHP, HDP, sözde İyi Parti ve ne yazık ki Saadet Partisi, dördü bir araya gelmişler. Kişi sevdikleriyle beraberdir. Bizim ittifakımızın adı Cumhur İttifakı, 15 Temmuz’da başladı.

"ERZURUM'A 24 KATRİLYON LİRA YATIRIM YAPTIK"

Biz sadece her fırsatta Erzurum’a gelmekle kalmadık, yatırımlarla ve hizmetlerle Erzurum’a layık olmaya çalıştık. Bugüne kadar Erzurum’a 24 katrilyon lira yatırım yaptık. Atatürk Üniversitesi bünyesinde Açıköğretim Fakültesi’ni kurduk, Erzurum Teknik Üniversitesi’ni şehre kazandırdık. 13 bin 776 kapasiteli yurt binaları açtık.

"ERZURUM'A BİN 20 YATAKLI ŞEHİR HASTANESİ YAPIYORUZ"
Erzurum Yakutiye’ye Millet Bahçesi yapıyoruz. Millet bahçesinin içine millet kıraathanesi de kuracağız. Erzurum’a bin 200 yataklı şehir hastanesi yapıyoruz. Ovit Tüneli ile Erzurum’u Karadeniz’e bağladık, oralardan geçilemiyordu, biz Ferhat’ız, siz de Şirin. 3 tünel, Karadeniz limanlarını doğu, Güneydoğu’ya bağlıyor. Palandöken Lojistik Merkezini şehrimize kazandırdık. Erzurum'un kent içi trafiğini tramvay ile rahatlatmak için çalışmalara başladık.

28 ŞUBAT CHP ZİHNİYETİDİR

Bugün 28 Şubat, postmodern darbenin, o utanç gününün 22. yıldönümü. Bugün 28 Şubat, başörtülü kızlarımızın üniversiteye alınmadığı günün yıl dönümü. Bu çileleri CHP ile çektik, CHP zihniyeti bu. Bu ülkenin tarihindeki her darbe, cunta, vesayetin kendisi bir beka sorunudur. Türkiye son 6 yıldır tarihinin hiçbir döneminde olmadığı kadar çok sayıda saldırıya maruz kaldı. Bunların hiçbiri hesapsız değildi.

BAY KEMAL, SEN DARBECİSİN

Bay Kemal, sen darbecisin darbeci, sen darbecilerle berabersin. Geçmişinizde de bu var kendinizi aklayamazsınız. Bay Kemal, sen bölücü terör örgütüyle berabersin, delil ortada.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehadetinin 27. Yılında Bosna Şehidimiz Selami Yurdan Kudüs-Der’de anlıyor…
Şehadetinin 27. Yılında Bosna Şehidimiz Selami Yurdan Kudüs-Der’de anlıyor…
Serdar Duman, Türkiye ve ABD arasındaki ‘güvenli bölge’ uzlaşısını yazdı:
Serdar Duman, Türkiye ve ABD arasındaki ‘güvenli bölge’ uzlaşısını yazdı: