AGD Genel Başkanı: Eğer siyonizmi tanımazsan, sana iktidarı verirler elinden İslam kardeşliğini, birliğini alırlar.

Anadolu Gençlik Derneği Şubat Ayı Genişletilmiş Bölge ve Şube Başkanları Toplantısına Şube Liseler, Şube İmam Hatipler ve Şube Ortaokullar Komisyon Başkanlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

AGD Genel Başkanı: Eğer siyonizmi tanımazsan, sana iktidarı verirler elinden İslam kardeşliğini, birliğini alırlar.
AGD Genel Başkanı: Eğer siyonizmi tanımazsan, sana iktidarı verirler elinden İslam kardeşliğini, birliğini alırlar. Zehra

Anadolu Gençlik Derneği Şubat Ayı Genişletilmiş Bölge ve Şube Başkanları Toplantısına Şube Liseler, Şube İmam Hatipler ve Şube Ortaokullar Komisyon Başkanlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

“Çocuklarımızın ve Genç Kardeşlerimizin Algılarıyla Oynanıyor”

Toplantının açılış konuşmalarını gerçekleştiren Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, “ Mavi Balina oyunu Türkiye’de dâhil olmak üzere pek çok ülkede gündemde kalmaya devam ediyor. Şu bir gerçek ki internet ortamında gerçek ve kurmaca birbirine karıştırılıyor. Çocuklarımızın, genç kardeşlerimizin algılarıyla oynanıyor. Birileri insan zihninin kontrolüne dair deneylerini yapıyor olabilirler ve çocuklarımız, toplum buna karşın korumasız” dedi.

Mavi Balina Dehşet Saçmaya Devam Ediyor

Geçtiğimiz hafta Adana’da 13 yaşındaki Emine Karadağ adlı kardeşimiz babasına ait olan av tüfeği ile kendisini vurarak öldürdüğünü söyleyen Turhan, “Tabi bu sıradan bir intihar olayı değil. Kardeşimizin tuttuğu bir defter bulundu.

Defterin bir yerinde “Bir Yılda Ölmeden Yapılacaklar” başlıklı bir yazı var.

Burada 25 maddelik bir talimat listesi ele geçirilmiş.

Yani bu kardeşimizi de intihara sürükleyen Mavi Balina adlı bilgisayar oyunu aracılığıyla verildiği düşünülen talimatlar” olduğunu söyledi.

Mavi Balina oyununun Türkiye’de dâhil olmak üzere pek çok ülkede gündemde kalmaya devam ettiğinin altını çizen Turhan, “Oyuna başlayanlardan 50 günde 50 komutu yerine getirmesi isteniyor.

Oyunun sonunda çok sayıda kişi intihar ediyor.

Başlangıçta "Gecenin bir vakti uyan" ya da "bir korku filmi izle" gibi zararsız gözüken komutlar gün geçtikçe daha fazla şiddet ve psikolojik baskı içerir hale geliyor:

"Yüksek bir binaya çık."

"Koluna balina resmi kazı"

Peki, son görev ne?

“Kendini öldür”

Haber sitelerinde aktarılanlara göre oyun önce Rusya'da başlamış. Fakat çok geçmeden Türkiye, ABD, Ukrayna ve Hindistan’dan da Mavi Balina oyunu ile bağlantılı olduğundan şüphe edilen intihar haberleri geldi.

Bu "intihar oyunu" ile ilişkilendirilen yüzlerce ölüm vakası kaydedildi.

Şimdi de haberlerde böyle bir oyunun var olup olmadığı tartışılmaya başlandı.

Şu bir gerçek ki internet ortamında gerçek ve kurmaca birbirine karıştırılıyor. Çocuklarımızın, genç kardeşlerimizin algılarıyla oynanıyor. Birileri insan zihninin kontrolüne dair deneylerini yapıyor olabilirler ve çocuklarımız, toplum buna karşın korumasız.

Yaşanan intiharların Mavi Balina oyunuyla ve internetin çocuklarımız üzerindeki etkisiyle ilgili çalışmalar yapıyoruz. Dijital oyunlar üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Uzmanlarla bu konuları konuşuyoruz, konuşacağız, yetkililere de meseleyi taşıyacağız” diyerek bir kez daha Mavi Balina oyununun dünya çapında ne kadar büyük bir sorun olduğunun gözler önüne serdi.

“Bu Coğrafyayı Yeniden Emin Beldeler Haline Getirecek Olan Biziz”

Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği’nin 2018 yılındaki sığınmacı ölümlerini raporlaştırdığını söyleyen Turhan, “Geçtiğimiz yıl Akdeniz'de en az 2.275 sığınmacının yaşamını yitirdiği veya kaybolduğu bilgisinin paylaşıldığı raporda, günde ortalama 6 kişinin öldüğü bildirildi.

İnsanlar, yaşanmaz hale getirilen coğrafyamızdan kaçarken Akdeniz’in sularına gömülmeye devam ediyor.

Bu coğrafyayı yeniden emin beldeler hale getirecek olan biziz. Çözümü biz bulacağız. Çözüme giden hamleleri biz ortaya koyacağız. Bunun için Batı’dan şikâyetçi olmamızın bir anlamı yok. Emperyalizm tabiatının gereğini yapıyor. Önemli olan bizim ne yaptığımız” diyerek bir olmamız gerektiğinin dikkatini çekti.

Siyonizm İçin Önemli Olan Kendi Sömürü Düzenlerinin İşleyip İşlememesidir 

Bugün Müslümanların İslam’ı yaşamalarının önündeki engelin iç ve dış faktörler olduğunu söyleyen Turhan, “Birinci engel dış faktördür. Nedir bu dış faktör? Siyonizm. Siyonizm, boş durmaz. Sürekli planlar yapar ve bunu uygulamaya çalışır. Müslümanları birbirine düşürür, çatıştırır, savaştırır.

Siyonizm için, birbirleriyle savaştırılan grupların ırkının, renginin, dilinin, dininin, sağcılığının, solculuğunun bir önemi yoktur. Yeter ki kendi sömürü düzenleri işlesin.

Merhum Erbakan Hocamız, “Sadece anatomi bilmekle doktor olunmaz, mikrobu tanıyacaksın.” demişti.

Şimdi Siyonist-Masonik yapılanmanın dünyayı nasıl yönettiğini fark etmezsen sana başörtüsünü veriler, elinden petrolü alırlar.

Sana İmam-Hatip okullarını verirler elinden doğal gazı alırlar.

Sana çarşaf, cübbe, tesbih takke verirler, elinden okyanus ticaretini alırlar.

Sana iktidarı verirler elinden İslam Kardeşliğini, İslam Birliğini alırlar.

Yöneticiler feraset sahibi olmalı, basiretli olmalı, dirayetli olmalıdır.

İkinci engel ise iç faktördür. İç faktör Müslümanların kendi nefisleridir.

Siyonizm, kapitalizm ya da komünizm yenilmez değildir.

Bu ideolojilerin hiçbiri mutlak güç değildir.

Fakat bugün Müslümanlar nefislerine esir olmuşlardır.

Nefse esaret farklı şekillerde tezahür edebilir” diyerek konuşmalarını sonlandırdı.

İslamianaliz

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehadetinin 27. Yılında Bosna Şehidimiz Selami Yurdan Kudüs-Der’de anlıyor…
Şehadetinin 27. Yılında Bosna Şehidimiz Selami Yurdan Kudüs-Der’de anlıyor…
Serdar Duman, Türkiye ve ABD arasındaki ‘güvenli bölge’ uzlaşısını yazdı:
Serdar Duman, Türkiye ve ABD arasındaki ‘güvenli bölge’ uzlaşısını yazdı: