bodrum escort

'Vakıf ve derneklere 847 milyon lira aktardılar' iddiaları hakkında İBB'den açıklama...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) medyada yer alan "Vakıflara para aktarılıyor" haberlerini yalanladı. İBB'den yapılan açıklamada, "Hiçbir vakfa nakit aktarımı kesinlikle söz konusu değil" denildi..

'Vakıf ve derneklere 847 milyon lira aktardılar' iddiaları hakkında İBB'den açıklama...
'Vakıf ve derneklere 847 milyon lira aktardılar' iddiaları hakkında İBB'den açıklama... Zehra

Geçtiğimiz günlerde medyada İBB’nin vakıf, dernek, okul, okul spor salonlarına toplam 847 milyon 592 bin 858 lira, 27 kuruş destek verdiğine ilişkin haberler yer almıştı.

Bu haberlere göre 74.3 milyon TL ile en çok TÜGVA yardım alırken, onu 51.6 milyon TL ile TÜRGEV, 41.4 milyon TL ile T3 Vakfı, 29.8 milyon TL ile Ensar Vakfı, 16.6 milyon TL ile mütevelli heyetinde Bilal Erdoğan’ın bulunduğu Okçular Vakfı olduğu iddia edilmişti.

İBB, medyada yer alan haberler üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

— Bazı medya organlarında çarpıtılarak haber konusu edilen 'İBB’den Vakıflara Hizmet Raporu' gerçek dışıdır, doğruluğu teyit edilmemiş bilgilerle oluşturulduğu anlaşılmaktadır. İBB’nin Sosyal Belediyecilik anlayışı çerçevesinde ayrım gözetmeden toplumun tüm kesimlerine yaptığı hizmetler, yandaşlık ithamı ile çarpıtılarak algı operasyonu yapılmaktadır.

— Öyle ki; Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı, spor salonu olmayan 280 adet okula yapılan Kapalı Spor Salonları gibi büyük yatırımların maliyetleri dahi vakıflara aktarılmış gibi lanse edilmiştir. Bu akla ve vicdana sığmayan karalama kampanyası ile ayrıca Terör Örgütü FETÖ’den devralınan okul ve yurtlar için yapılan çalışmalar da görmezden gelinerek hedef saptırılmaya çalışılmaktadır" ifadelerine yer verildi. Açıklamada, "İBB’nin tüm faaliyetleri, 5216 sayılı Belediye Kanunu’na, ilgili yasal prosedürler ile protokollere uyularak ve İBB Meclisi’nden bütçe onayları alınarak yapılmaktadır. İlgili haber ve yayınlar için kurumumuzun her türlü yasal hakkının saklı olduğunu belirtir, kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Bulaç Yazdı: Modern Psikolojiye Göre Rüya..
Ali Bulaç Yazdı: Modern Psikolojiye Göre Rüya..
İnsan olmak zor, ama anne insan olmak daha zor!
İnsan olmak zor, ama anne insan olmak daha zor!