Manisa’da Mustafa İslamoğlu konferansı güvenlik gerekçesiyle iptal edildi. Sorun gerçekten güvenlik mi?

İnşaa - Der Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Manisa’da yapılacağı duyurulan Mustafa İslamoğlu konferansı güvenlik gerekçesiyle iptal edildi..

Manisa’da  Mustafa İslamoğlu konferansı güvenlik gerekçesiyle iptal edildi. Sorun gerçekten güvenlik mi?
Manisa’da  Mustafa İslamoğlu konferansı güvenlik gerekçesiyle iptal edildi. Sorun gerçekten güvenlik mi? Zehra

Manisa’da 26 Ocak Cumartesi günü saat 19:30’da yapılacağı duyurulan Mustafa İslamoğlu’nun katılmcı olarak katıldığı Kur’an’ın Devrimleri konferansı güvenlik gerekçesiyle iptal edildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Orhan Akar şunları söyledi:

“Bundan 2 ay öncesi Manisa Valiliği olsun emniyet teşkilatı olsun yasal tüm izinlerimizi aldık. Konferans salonu olarak da Manisa Kültür Merkezi konferans salonu sözleşmemizi imzaladık. 2 aydır herhangi br olumsuzluk yaşamazken bugün aniden almış olduğumuz izinlerle ilgili eksikler olduğu iddia edildi. Emniyet birimlerini bir türlü aşamadık ama biz biliyoruz ki işin aslı yasal olarak aldığımız izinlerde değil yaklaşık 1 haftadır sistemli olarak hükümete yakın cemaatların saldırısı altında kaldık. Hükümete yakın cemaatler konferansın iptal olması için Manisa Valiliği ve Manisa Büyükşehir Belediyesine gerek sosyal medyadan gerekse farklı iletişim kaynaklarını kullanarak yoğun baskı yaptığını biliyoruz. Bir yandan Emniyet farklı kanunları önümüze sürerek diğer yandan Manisa Büyükşehir Belediyesi elektrik konağı sebebi gibi gülünç bir gerekçeyle konferansın yapılmasının mümkün olmadığını belirttiler. Farklı bir salonda yapılması talebimize de olumlu yaklaşılmadı. Yaklaşık olarak 2 aydır bu konferansın yapılmasını bekleyen binlerce Manisalıya yapılan bu büyük bir ayıptır.” Dedi.

Manisa'da Birgün

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye’de Cevdet Said’in ‘Bireysel ve Toplumsal Değişimin Yasaları’ Kitabı Okundu…
Türkiye’de Cevdet Said’in ‘Bireysel ve Toplumsal Değişimin Yasaları’ Kitabı Okundu…
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır