Cemile Bayraktar: Yaşadıklarımın 28 Şubat'tan farkı yok, yaz oraya bir beyin göçü daha..

Cemile Bayraktar, üniversitelerde yaşandığını ileri sürdüğü kadrolaşmaya sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Cemile Bayraktar:  Yaşadıklarımın 28 Şubat'tan farkı yok, yaz oraya bir beyin göçü daha..
Cemile Bayraktar:  Yaşadıklarımın 28 Şubat'tan farkı yok, yaz oraya bir beyin göçü daha.. Zehra

Cemile Bayraktar, üniversitelerde yaşandığını ileri sürdüğü kadrolaşmaya sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Kişisel Twitter hesabında üniversitelerde ayrımcılık yapıldığını söyleyen Bayraktar dil bilmeyenlerin BİM'e karsiyer olarak alınmazken Üniversitelere nasıl akademisyen yapıldığını sorguladı.

İşte o paylaşımlar:  

"Ben de diyorum ki biz dirsek çürüttük, okuldan bir şeye fırsat bulamadık, dereceye girdik ama hâlâ bir arpa boyu olamadık, bu ‘arkadaşlar' okula gitme zahmeti göstermeden nasıl akademisyen, öğretim üyesi oldu? Meğer üniversite açıp bunlara kadro dağıtmışlar, vakıf, özel, devlet…" 

"Bunlara akademisyenlik dağıtan ‘kankaları' da bir süre önce üst düzey göreve getirildi, yaşadığım hayal kırıklığını anlatamam oysaki bize "çalışan emeğinin karşılığını alır" demişlerdi, bunlar bize gazetecilik yaptırmaz, akademik çalışayım demiştim, sanırım orayı da engelliyorlar. Neyse başınıza bir şey gelirse Cemile Bayraktar'ın ahı nedeniyle geldi deyin, öyle ah ettim yani… Kimse de çıkıp ‘biz olmasak başörtülüler…' demesin, 28 Şubat'ta yaşadıklarımdan farkı yok şuan yaşadıklarımın, sizin gibi düşünmeyen başörtülülere çalışma hakkı vermiyorsunuz."

"Yabancı dil bilmeden BİM'e bile kasiyer olunmayacak haldeyken YDS'siz nasıl akademisyen oldun? Bazı hocalar alışmış bunların okulsuz alim olmasına ben devamsızlık yapmamak için her gün okula gidince bazıları ‘1sizi akşam tv'de gördüğüm birine benzettim' diyor, yani öğrenci olamazsın. Neyse daha fazla yazıp asabımı bozup tüm kitaplığımı yakacak hale gelmeden keseyim. Yaz oraya bir beyin göçü daha..yıllarca uğraşıp emek verip bir arpa boyu yol alamazsan, adam kayırmaya tevessül etmeden görevini yapamıyorsan sabrın taşıyor ve istemeden gitmek zorunda kalıyorsun."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bedrettin ÖZDEMİR     2019-01-22 yok babam yok anam sana kadro açmazlarsa bana açarlar çünkü ben müslümanım yok bacıııım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa İslamoğlu: İslamcılık benim için ömrümün en büyük hayal kırıklığıdır ve kendimi de sorumlu hissediyorum.
Mustafa İslamoğlu: İslamcılık benim için ömrümün en büyük hayal kırıklığıdır ve kendimi de sorumlu hissediyorum.
Mücahit Gültekin: Asıl tehlike geleneksel yapılardan değil, liberal kapitalist değerlerden geliyor
Mücahit Gültekin: Asıl tehlike geleneksel yapılardan değil, liberal kapitalist değerlerden geliyor