FETÖ lideri Gülen'den ABD gölgesinde küçük cihattan büyük cihada dönüyoruz mesajı..

Vesayetçi yapılarla kurduğu ortaklıkla nam salan Gülen, Gazetelere verdiği söyleşilerle 28 Şubat darbesini meşru gören, darbecilere övgüler düzen Gülen traji-komik bir şekilde darbelerde mağdur olduğunu söyledi.

FETÖ lideri Gülen'den ABD gölgesinde küçük cihattan büyük cihada dönüyoruz mesajı..
FETÖ lideri Gülen'den ABD gölgesinde küçük cihattan büyük cihada dönüyoruz mesajı.. Zehra

FETÖ lideri Fethullah Gülen’in 14 Ocak tarihinde yeni bir konuşması yayımlandı. FETÖ lideri Gülen’in yurtdışına kaçan FETÖ’cülerle ilgili sözleri dikkat çekti.

Vesayetçi yapılarla kurduğu ortaklıkla nam salan Gülen, Gazetelere verdiği söyleşilerle 28 Şubat darbesini meşru gören, darbecilere övgüler düzen Gülen traji-komik bir şekilde darbelerde mağdur olduğunu söyledi. 28 Şubat'ta başörtüsü için direnen eylem yapan Müslümanlara hakaretler eden çarşafların içerisinde erkekler var diyen, Başörtüsü eylemlerine katılanları eleştiren, aleyhlerinde konuşmalar yapan ve darbeciler tarafından mağdur edilen Müslümanları karalamak için hummalı bir gayret gösteren Zaman gazetesindeki yayınlarla darbecilerin yanında duran Fethullah Gülen'in '28 Şubat’ın hem tekmesini hem yumruğunu yedim' demesi dikkat çekti.

Odatv'nin haberine göre, FETÖ liderinin anlattığı mesaj özetle şöyle:

“Şimdi (Kur’an’daki ‘Cihâd’ kavramında sadece) gittiğiniz yerde dal-kılıç, millete karşı maddî mücadele etmenizden bahsedilmiyor, gördüğünüz gibi… Meseleye derinlemesine baktığınız zaman, delâletin hiçbir çeşidi ile ona delalet etmediği görülüyor. Ama cihâdda aynı zamanda o mesele de söz konusu; ona ‘maddî cihâd’ deniyor. İnsanlığın İftihar Tablosu da böyle bir cihâddan döndüğü zaman, ‘Cihâd-ı asgardan cihâd-ı ekbere dönüyoruz!’ buyuruyor.”

“28 ŞUBAT’IN HEM TEKMESİNİ HEM YUMRUĞUNU YEDİM”

FETÖ lideri Gülen konuşmasının devamında en fazla 28 Şubat döneminde kendisine müdahale edildiğini söyleyerek, “Ben 27 Mayıs’ı da gördüm, onun tokadını yedim; 12 Mart’ı gördüm, onun da tekmesini yedim; 12 Eylül’ü gördüm, onun çift tekmesini (çiftesini) yedim; 28 Şubat’ın hem tekmesini hem yumruğunu yedim” ifadesini kullandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehadetinin 27. Yılında Bosna Şehidimiz Selami Yurdan Kudüs-Der’de anlıyor…
Şehadetinin 27. Yılında Bosna Şehidimiz Selami Yurdan Kudüs-Der’de anlıyor…
Serdar Duman, Türkiye ve ABD arasındaki ‘güvenli bölge’ uzlaşısını yazdı:
Serdar Duman, Türkiye ve ABD arasındaki ‘güvenli bölge’ uzlaşısını yazdı: