Hacker grubu The Dark Overlord, 11 Eylül'e ilişkin yeni belgeler yayınladı..

The Dark Overlord adlı hacker grubu, 11 Eylül saldırılarıyla ilgili 7.500 belge daha yayınladı. Belgelerde dönemin ABD Başkanı George Bush ile Suudi kraliyet ailesinin de adı geçiyor.

Hacker grubu The Dark Overlord, 11 Eylül'e ilişkin yeni belgeler yayınladı..
Hacker grubu The Dark Overlord, 11 Eylül'e ilişkin yeni belgeler yayınladı.. Zehra

Kendilerine 'The Dark Overlord' ismini veren uluslararası hacker grubu, 11 Eylül 2001'de ABD'de Dünya Ticaret Merkezi'nin ikiz kulelerine ve Washington’daki Savunma Bakanlığı’na (Pentagon) düzenlenen eş zamanlı saldırılara ilişkin 7 bin 500 belgeyi internet ortamında paylaştı.

Netflix de dahil çeşitli kurum ve kuruluşlara yönelik hack faaliyetleriyle bilinen 'The Dark Overlord' adlı hacker grubu, geçtiğimiz günlerde ABD'yi 2 milyon dolar değerinde Bitcoin ödemesi almadıkları taktirde 11 Eylül belgelerini 5 parça halinde yayınlamakla tehdit etmişti.

Ödemeyi alamayan ve Pastebin adlı site üzerinden 650 civarı belgeyi geçtiğimiz günlerde yayınlayan hacker grubu, 7 bin 500 kadar belgeyi daha paylaştı. Belgelerin ABD hükümeti, sigorta şirketleri ve avukatlık bürolarından elde edildiği ileri sürüldü.

Sızdırılan belgelerde 11 Eylül sebebiyle meydana gelen zararı karşılamak için senaryolar üzerinde duran sigorta şirketlerinin, asgari seviyede ödeme yapmak için suçlu arama çalışmaları yaptığı iddiası yer alıyor.

Belgelere göre sigorta şirketleri, saldırıda kullanılan uçakların sahibi olan hava yolu şirketini, uçak üreticilerini, ABD Federal Havacılık Kurulu ve 'teröristleri' suçlama yoluna gidiyor.

Aynı belgelere göre, şirketler, saldırıda kullanılan Boeing 757 ve 767 tipi uçakları uygun elektronik aktarıcı ile donatmadığı için Boeing şirketini suçlama üzerinde yoğun mesai harcadı.

 İslamianaliz

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür