Hamas liderlerinden Mahmut Ez’Zehar: Direniş siyonist rejimin yokolmasına kadar devam edecek

”Filistin, Suriye ve Lübnan’da direniş sahalarında koordine olması gerektiğini ve bu koordinenin siyonist İsrail’in tamamen ortadan kalkması için bir zarurettir."

Hamas liderlerinden Mahmut Ez’Zehar: Direniş siyonist rejimin yokolmasına kadar devam edecek
Hamas liderlerinden Mahmut Ez’Zehar: Direniş siyonist rejimin yokolmasına kadar devam edecek Zehra

Filistin Meclisi’nde direniş fraksiyonu başkanı Mahmud Ez’Zehar, direnişte Filistin’in konumu ve rolüne işaret ederek, ”Filistin, Suriye ve Lübnan’da direniş sahalarında koordine olması gerektiğini ve bu koordinenin siyonist İsrail’in tamamen ortadan kalkması için bir zaruret olduğunu söyledi.

Mahmud ez’Zehar, İran televiyon kanallarından ‘Haber’e verdiği demeçte, Kudüs’ün Filistin’in başkenti olduğunu belirterek, ”siyonist İsrail’in saldırıları ve sultası karşısında direnmek ve mücadele etmek gerektiğini’ belirterek, ”Eğer Filistin’de savaş çıkarsa, kesinlikle zafer direnişin olur’ dedi.

Zehar, Filistin’e ihanet edenlere de temasla, ”Fars Körfezi kıyısı bazı ülkelerin terör rejimi İsrail ile ilişkileri normalleştirme çabaları kabul edilemez ama İran İslam Cumhuriyeti’nin işgalci rejime ve Filistin’e desteğe dayalı kesin tutumu takdire şayandır’ dedi.

Filistinli yetkili, BM’nin verdiği sözlerin yerine gelmediğine de işaretle, ”BM’nin de siyonist İsrail’in işbirlikçisi olduğunu çünkü Gazze’de terör rejimi İsrail’in Filistinlilerin evlerini yıktığını, binlerce insanı bombalayarak öldürdüğünü, hastaneleri yıktığını ve Gazze’nin gıda ve yakıttan yoksun olduğunu ama buna rağmen BM’nin bu sorunları gidermek için hiç bir şey yapmadığını’ söyledi.

Mahmud el’Zehar ayrıca el’Alem tv. kanalına da verdiği demeçte, özerk Filistin yönetiminin terör rejimi İsrail güvenlik birimleriyle koordinesinin kabul edilemez olduğunu belirterek, bunun Filistin halkına bir ihanet olduğunu zira terör rejimine Filistinli direnişçiler hakkında enformasyon verildiğini söyledi.
Bu arada dün İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Hamas Siyasi Büro Üyesi ve Filistin Parlamentosu’ndaki Değişim ve Islah Bloku Başkanı Mahmud el-Zahar ile Tahran’da bir araya gelerek, Filistin’deki son gelişmeleri ele aldı. Bu görüşme sırasında İslam dünyasının bazı anlaşmazlıklar dolayısıyla kötüye kullanımını önlemek için Filistin meselesi etrafına toplanması gerekliğini belirten Zarif “Maalesef bugün direnişle başa çıkmak İslam dünyasının içinden kaynaklanıyor ve tüm ülkelerle İslami hareketler bu baskılarla karşı karşıyadır” dedi.

Filistin’i desteklemeyi İslam Cumhuriyeti’nin temel politikalarından biri olarak nitelendiren İran Dışişleri Bakanı “ABD ve Siyonist himayesine yön tutan bazı İslam ülkelerinin İslam dünyasına geri dönmelerini ve Siyonist’in kimseye güvenilir bir dost ve ortak olmadığını bilmelerini temenni ediyoruz” diye konuşu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ramazan Deveci Bilinç-Der’de Vahyin Işığında Namaz ve Müslüman’ı Anlatıyor…
Ramazan Deveci Bilinç-Der’de Vahyin Işığında Namaz ve Müslüman’ı Anlatıyor…
KONDA raporu: Son 10 yılda kendini ‘dindar muhafazakar’ olarak nitelendiren gençlerin oranı yarıya düştü..
KONDA raporu: Son 10 yılda kendini ‘dindar muhafazakar’ olarak nitelendiren gençlerin oranı yarıya düştü..