İhvan Genel Merkezi, Bin Selman’ın Mısır Ziyaretini Sert Bir Dille Kınamış, Peki Suud'un Yemen İhvanını desteklemesini de kınıyor mu?

İhvanul Müslimin Genel Merkezi tarafından yayınlanan açıklamada, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın Mısır ziyareti sert bir dille kınandı.

İhvan Genel Merkezi, Bin Selman’ın Mısır Ziyaretini Sert Bir Dille Kınamış, Peki Suud'un Yemen İhvanını desteklemesini de kınıyor mu?
İhvan Genel Merkezi, Bin Selman’ın Mısır Ziyaretini Sert Bir Dille Kınamış, Peki Suud'un Yemen İhvanını desteklemesini de kınıyor mu? Zehra

Tesnim Haber Ajansının haberine göre İhvanul Müslimin Genel Merkezi tarafından yayınlanan açıklamada, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın Mısır ziyareti sert bir dille kınandı.

İhvanul Müslimin Genel Merkezi bu kınaması akıllara Suudi rejimin Yemen ihvanını desteklemesi konusunda İhvanul Müslimin Genel Merkezi ne düşündüğü sorusunu akıllara getiriyor. Ancak bu konuda bir açıklma yok...

İhvanul Müslimin Genel Merkezinin yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan kraliyet ailesinin akıl sahibi üyeleri ve Suudlu özgür insanların ülkenin pusulasını bugün yönelmiş olduğu yanlış yönden doğru yöne çevirmeleri için çağrı yapılırken, “Ellerinden Şehit Cemal Kaşıkçı’nın kanı damlamaya devam ederken, hapishaneleri Haremeyn’in alim, davetçi ve şerefli insanlarıyla doluyken Muhammed Bin Selman’ın düşman Siyonistlere hizmet eden ziyareti değerli Mısır halkı tarafından hoş karşılanacak değildir” denildi.

Şuanki Suudi hükümetinin ümmetin tüm özgür insanlarına karşı Siyonist düşmanın projelerini uygulamayı kendisine vazife edindiğinin kaydedildiği açıklamada, “ABD Başkanı, Suudi Arabistan olmasaydı İsrail Ortadoğu’yu terk etmişti açıklamalarına rağmen Suudi yetkililerden herhangi bir açıklama yapılmamaktadır. Muhammed Bin Selman iktidara geldikten sonra yaşanan baskılar, halk devrimlerine karşı devrim projelerine olan sınırsız Suudi desteği, Ramazan ayında İslam ülkelerinin muhasara altına alınması Müslüman Kardeşler Cemaati olarak Mısır vatanı toprağının kirletilmesine karşı açıkça tepki göstermeye bizi itmektedir” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Tunus’taki sivil toplum kuruluşlarının Bin Selman’ın ülkeyi ziyaretine gösterdiği güçlü tepkiye de övgülerde bulunuldu.

Bin Selman Kaşıkçı cinayetiyle bozulan imajını düzeltmek için, Birleşik Arap Emirlikleri ile başladığı ziyaretler dizisini Bahreyn ve Mısır’la sürdürmüş, dün gecenin geç ilerleyen saatlerinde de Tunus’a gitmişti. Suudi Veliaht Prens, Tunus’ta basın açıklaması yapmadan sabahın erken saatlerinde ülkeden ayrılmıştı.

Bin Selman’ın ziyaretleri Tunuslular tarafından büyük tepkiyle karşılanırken, Mısırlı muhalifler de tepkilerini göstermişlerdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.