Filistinli Mücahitten Kassam Komutanına Duygulandıran Mektup..

Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan Kassam Tugayları komutanı Hasan Selame, Eli Sinai Yahudi yerleşkesinde Siyonistlere yönelik gerçekleştirdiği feda eyleminde şehit olan Kassam Tugayları mücahidi İbrahim Reyyan’ın 17 yıl önce yazdığı ve Kassam Tugayları sitesinde geçen hafta yayınlanan mektubuna zindandan yanıt verdi.

Filistinli Mücahitten Kassam Komutanına Duygulandıran Mektup..
Filistinli Mücahitten Kassam Komutanına Duygulandıran Mektup.. Zehra

İbrahim Reyyan eylemi yapmadan önce kaleme aldığı mektupta, istişhad şahsiyetinin oluşmasında büyük emeği ve etkisi nedeniyle Kassam Tugayları komutanı Selame’yi dünyada muhabbetle kucaklamak istediğini ve bu yöndeki özlemini dile getiriyor.

Zindandan gönderdiği ve Kassam Tugayları’nın sitesinde yayınlanan mektubunda Selame “adam gibi adamların huzurunda kelimeler yetersiz kalıyor. Açıklama ve bilgi vermenin mümkün olmadığı bu durumlarda geriye onlara saygı ve hürmet göstermek ve selamlamak kalıyor. Çünkü onları ifade edecek sözcük bulamıyoruz.

Bununla birlikte size olan saygımızdan ve muhabbetimizden bu iki satırı yazacağız. Allah’a yemin olsun ki sizler kalbimizin ortasındasınız. Sizin ok kaplarınızdan oklar alacağız. Bu zincirler ve duvarlar bizde zulme karşı zafer duygularını doğurdu. Buradan meydan erlerine sadece kelimelerle mesaj gönderebiliyoruz. Belki bununla bazılarının morallerini yükseltir, azimlerini güçlendirir, acılara dayanmalarına yardımcı oluruz.

Allah’tan bu zalimlerin sahifesini samimi adamların himmet ve azmiyle dürmesini diliyorum. Yakın bir zafere şahit olma umudu hala kalbimizde canlı olarak duruyor. ‘O ne zamandır? Diye sorarlar. Deki belki de çok yakındır.’ Duamız sizinle, selamımız selam ehlinedir. Allah ayaklarınızı sabit kılsın” dedi.

Mücahit İbrahim Reyyan’ın şehit olmadan önce komutan Hasan Selame’ye gönderdiği mektup:

“Dünyada seninle karşılaşmayı ve özlemle kucaklamayı çok isterdim. Allah için seni seviyorum. Seni çok özledim. Ancak Allah’a gitmek daha aziz ve daha değerlidir. Senden çok etkilendim. ‘Kutsal İntikam Operasyonları’ adlı kitabını okudum. İstişhad (feda) şahsiyetimin oluşmasında büyük emeğin oldu. Babamdan sürekli seni ve Kassam Tugayları’nın aranan mücahitlerini sorardım. Allah’ın yanında senin şefaatçin olacağım ve cennette seni bekleyeceğim.”

2 Ekim 2001 tarihinde Cibaliya Mülteci Kampına yakın Eli Sinai Yahudi yerleşkesine sızıp Siyonist işgal güçleriyle girdikleri çatışmada şehit olan İbrahim Reyyan (17), 2008 Gazze savaşında Siyonist işgal ordusuna ait F16 savaş uçaklarının attıkları bir ton ağırlığındaki bombalarla 4 hanımı ve 12 çocuğuyla birlikte şehit olan mücahit âlim Nizar Reyyan’ın oğludur. Aileden geriye sadece Bilal ve Bera Reyyan kurtulmuştu.

Filistin Enformasyon Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.