Karamollaoğlu'ndan Cihangir İslam açıklaması..

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu TBMM'deki sözleri sonrası linç kampanyasına maruz kalan Milletvekili Cihangir İslam'la ilgili konuştu..

Karamollaoğlu'ndan Cihangir İslam açıklaması..
Karamollaoğlu'ndan Cihangir İslam açıklaması.. Zehra

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Ankara'da bir otelde düzenlenlediği, İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı'nda konuştu. Karamollaoğlu, TBMM'de yaptığı konuşması çarpıtılan İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İslam'la ilgili başlatılan linç kampanyasına ilişkin, "Hayatı boyunca FETÖ ile bir kere bile yan yana gelmemiş bir insanı, FETÖ ile yıllar boyu iş tutmuş insanların darbeci diye eleştirmesi akla mantığa sığar mı?" dedi. 

Milli Gazete'de yer alan habere göre: Karamollaoğlu konuşmasının ilgili kısmında şunları söyledi; 

"Malumunuz olduğu üzere şimdi gündemimizde olan bir başka mesele ise İstanbul Milletvekilimiz Sayın Cihangir İslam Bey’e karşı başlatılan linç kampanyasıdır. Efendim neymiş mesele? İddia ediyorlar ki Cihangir İslam Bey yaptığı konuşma ile 15 Temmuz darbesine karşı gösterilen direnişi aşağılamış, darbenin yanında yer almış! Şimdi burada aziz milletimizin vicdanına sormak istiyorum.

Hayatı boyunca FETÖ ile bir kere bile yan yana gelmemiş bir insanı, FETÖ ile yıllar boyu iş tutmuş insanların darbeci diye eleştirmesi akla mantığa sığar mı? 15 Temmuz gecesi daha cumhurbaşkanı çağrı yapmandan sokağa çıkan ve sabaha kadar darbecilerle mücadele eden bir insanın bu duruşu aşağılaması akla mantığa sığar mı? Biz biliyoruz ki burada mesele Cihangir Bey’in hakikatin tarafında tavizsiz bir şekilde duruyor olmasıdır. Ve hakikati en gür seda ile haykırıyor olmasıdır.  Hakikati baskı ve tahakkümle susturabileceğini zannedenlere sesleniyorum! Yanılıyorsunuz, hakikatin er yada geç ortaya çıkmak gibi bir özelliği vardır."

CİHANGİR İSLAM MECLİS'TE NE DEMİŞTİ? 

İslam'ın "15 Temmuz gecesinde iki batıl çarpıştı" ifadesini darbecilerle millet olarak lanse eden yandaş basın, gerçeklerin üzerini örtmeye çalışıyor.

Saadet Partisi Milletvekili İslam, 31 Ekim akşamı TBMM'de KHK'larla ilgili olarak yaptığı konuşmada "15 Temmuz akşamı iki batılın çatışmasını seyrettik biz bu ülkede" ifadelerini kullanmıştı. İslam'ın ifadelerindeki iki batıldan biri darbecileri diğeri de FETÖ'nün devlet içinde büyümesine olanak sağladığını iddia ettiği AKP'yi işaret ediyordu. Ancak İslam'ın konuşmasındaki iki batıldan biri olan AKP, yandaş basın marifetiyle millet olarak lanse edildi. 

İŞTE İSLAM’IN 15 TEMMUZ GECESİ PAYLAŞIMLARI

Öte yandan Cihangir İslam’ın 15 Temmuz gecesinde sosyal medya hesabından sokağa çıktığını duyurduğu ve halkı da sokağa çıkmaya davet ettiği paylaşımları da darbecilere karşı milletle birlikte direnişe katıldığı görülüyor. 15 Temmuz gecesinde İslam’ın paylaştığı mesajlar şöyle:

 “Hiç Ak Partili olmadım ama demokrasi ve hukuk düzeni adına sokağa çıkıyorum. Her vatandaşı sokağa çıkıp karşı koymaya davet ediyorum.

- “Demokrasinin, meşru hükümetin yanındayız. Sandığa sandık, sokağa sokak, tokada tokat. Hukuk düzeninin, meşruiyetin ve demokrasinin yanındayız!”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.
Cihan Aktaş yazdı: Toplumsal cinsiyet ve aile
Cihan Aktaş yazdı: Toplumsal cinsiyet ve aile