İşgalci İsrail'i doğuran Balfour Deklarasyonu'nun 101. yılı: Ümmet sessiz, Filistin hâlâ zulüm altında!

İsrail'i doğuran Balfour Deklarasyonu'nun 101. yılı: Ümmet sessiz, Filistin hâlâ zulüm altında!

İşgalci İsrail'i doğuran Balfour Deklarasyonu'nun 101. yılı: Ümmet sessiz, Filistin hâlâ zulüm altında!
İşgalci İsrail'i doğuran Balfour Deklarasyonu'nun 101. yılı: Ümmet sessiz, Filistin hâlâ zulüm altında! Zehra

İşgal rejimi İsrail'in kuruluşunu onaylayan belge olarak bilinen Balfour Deklarasyonu 101. yılını geride bıraktı. Ümmet işgalcilere karşı her geçen gün sessizliğe bürünürken, Fiistin direnmeye devam ediyor.

Balfour Deklarasyonu'yla ilgili okuyucularımız için bir derleme hazırladık.

1) Balfour Deklarasyonu, 1887 yılında Basel'de yapılan "1. Siyon Toplantısı"nda alınan kararların bir adımı olarak karşımızdadır. Basel'de alınan kararlar, Balfour'la birlikle 100 yıldır uygulanmaktadır.

2) Siyonist lobiler, inançlarının gereği olarak, Büyük İsrail'in kurulması ve bu plana engel olacak devletleri bölme, kendi sömürgesi haline getirme, direniş gösteren her yapıyı "terörist" gibi gösterme planı devam etmektedir.

3) 67 yıldır varlığını devam ettiren İsrail'in Filistin topraklarında uyguladığı işgal ve terör politikasına her gün bir yenisi eklenmekte ve Musevî vatandaşların İsrail'e taşınma çalışmaları artarak devam etmektedir.

4) Ayrıca, 67 yıldır Filistinlilere karşı zorla uygulanan tehcir politikası sonucu, 7 milyona yakın Filistinli farklı ülkelerde ve mülteci kamplarında yaşamaktadır.

5) Son 200 yıldır Dünya nizamına şekil veren Siyonist ve Emperyalist yapılar, işgal devleti İsrail'e verdikleri maddi, manevi, askeri vb. desteğe ve sömürü politikalarına karşı üzerimize düşen vazife, Kudüs ve Mescid-i Aksa bilinci ile hareket etmek, ihtilaf ettiğimiz konuları çözmek ve idarecilerimizi sorumluluklarını yerine getirmeye teşvik etmektir.

6) Filistin ve Mescid-i Aksa davasının tüm Müslümanlar üzerine Farz-ı Ayn olması; Yeni Bir Dünya'nın kurulması açısından Filistin'in özgürlüğü bir pusuladır. Bu pusula, ittifakı sağlayacak, çözümleri getirecek, kan ve gözyaşı ile onlarca yıldır ağlayan Ortadoğu'nun kurtuluş merhemi olacaktır.

7) Müslümanlara düşen vazife, İttifakı Siyonizm’in etkisi altında olan ABD, İngiltere, AB ve İsrail'le değil İslam ülkeleriyle oluşturmasıdır. Siyonizm’in dostluğu ancak kaos, zulüm ve sömürge getirir. İsrail'in Güneydoğu Asya'da, Körfez'de ve Afrika'da kurduğu ilişkiler sonucu, Müslümanların Filistin davasına sessiz kalmaları kabul edilemez.

8) Müslümanlar tarihten ders çıkartmalıdır. Unutulmamalıdır ki Tarih, Siyonist İsrail'in karşısında onurlu bir mücadeleye girenleri yazacak, Yeni Bir Dünya'nın meşalesi Filistin'in özgürlüğü ile yakılacaktır.

İslamianaliz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.
Cihan Aktaş yazdı: Toplumsal cinsiyet ve aile
Cihan Aktaş yazdı: Toplumsal cinsiyet ve aile