Hamas: Şehidlerimiz, Filistin Halkının Direniş Yolunda Yürüdüğünün Kanıtı, Filistinli 1 Genç 10 Kurşunla Şehit Edildi...

İşgalci İsrail askerleri Filistin’in El Halil kentinde bulunan İbrahimiyye okulunun yakınında bir genci şehit etti.

Hamas: Şehidlerimiz, Filistin Halkının Direniş Yolunda Yürüdüğünün Kanıtı, Filistinli 1 Genç 10 Kurşunla Şehit Edildi...
Hamas: Şehidlerimiz, Filistin Halkının Direniş Yolunda Yürüdüğünün Kanıtı, Filistinli 1 Genç 10 Kurşunla Şehit Edildi... Zehra

İslami Direniş Hareketi (Hamas), şehit El-Etraş’ın temiz kanının ve direniş eylemlerindeki artışın Filistin halkının direniş yolunda yürümekte kararlı olduğunu gösterdiğini söyledi.

Filistinli genç Muammer Et-Etraş, dün (22 Ekim Pazar) El-Halil’de bıçaklama eylemi gerçekleştirdikten sonra şehit oldu.
Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre: Hamas, işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin Batı Yaka, Kudüs ve Gazze Şeridi’ndeki ihlallerine Filistin halkının karşı koyacağını belirtti.

Hamas dün öğle saatlerinde yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride, 42 yaşındaki Muammer Arif El-Etraş’ın şehit olduğunu açıkladı.

“İşgal rejimi liderleri Filistin halkına yönelik cinayetlerinin direnişçilerden karşılık görmeden gelip geçeceğine inanıyorlarsa yanılıyorlar” diyen Hamas, işgalcilere gasp ettikleri Filistin toprakları üzerinde oldukları müddetçe daha fazla direniş eylemi beklemelerini söyledi.

Tesnim Haber Ajansının haberine göre:  İşgalci İsrail askerleri Filistin’in El Halil kentinde bulunan İbrahimiyye okulunun yakınında bir genci şehit etti.

İsrail askerleri tarafından Filistinli gence 10 kurşun sıkıldığı belirtilirken, İsrail basını Filistinli gencin bir Siyonist askeri bıçakla yaraladığını yazdı.

Şehit olan Filistinli gencin kimlik bilgileri paylaşılmadı.

BATI ŞERİA’DA 10 FİLİSTİNLİ GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan, İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde Batı Şeria ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 10 kişiyi gözaltına aldı.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Ramallah’ın batısındaki Kefer Nime beldesinde iki kişiyi ve kentin güneybatısındaki El-Em’ari Kampı’nda da bir kişiyi gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal güçlerinin ayrıca Kudüs’ün kuzeyindeki Kefer Akab’da bir kişiyi, Beytlahim’in güneyindeki El-Hıdır beldesinde iki kişiyi, Cenin’in güneybatısındaki Kabatiye beldesinde bir genci gözaltına aldığı belirtildi.

Quds Press Haber Ajansı, işgal güçlerinin eski esir Lütfi Salah’ı El-Hıdır beldesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını, Nablus’un doğusundaki Rucib köyü ve güneyindeki El-Leben Eş-Şarkiyye beldesine de baskın düzenleyerek Filistinlileri gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal güçlerinin dün gece Tulkerem’in Şuveyke banliyösünde geniş çaplı arama yaptığı kaydedildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye’de Cevdet Said’in ‘Bireysel ve Toplumsal Değişimin Yasaları’ Kitabı Okundu…
Türkiye’de Cevdet Said’in ‘Bireysel ve Toplumsal Değişimin Yasaları’ Kitabı Okundu…
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır