Lübnan El Benna Gazetesi: Bin Selman'ın Yakası Erdoğan'ın Elinde...

Lübnan el Benna gazetesi, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Bin Selman'ın yakasının Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eline geçtiğini, Erdoğan'ın katarlı müttefiklerinin Suudi Arabistan, Bahreyn ve Mısır'da dikta yönetimlerinin çöküş dominosu hareket edip, Yemen savaşı son buluncaya kadar Kaşıkçı dosyasını sonuna kadar takip etmesini istediklerini yazdı.

Lübnan El Benna Gazetesi: Bin Selman'ın Yakası Erdoğan'ın Elinde...
Lübnan El Benna Gazetesi: Bin Selman'ın Yakası Erdoğan'ın Elinde... Zehra

Tesnim Haber Ajansının haberine göre: Lübnan el Benna gazetesi, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Bin Selman'ın yakasının Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eline geçtiğini, Erdoğan'ın katarlı müttefiklerinin  Suudi Arabistan, Bahreyn ve Mısır'da dikta yönetimlerinin çöküş dominosu hareket edip, Yemen savaşı son buluncaya kadar  Kaşıkçı dosyasını sonuna kadar takip etmesini istediklerini yazdı.

Muhammed Sadık Hüseyni'nin el Benna gazetesinde "Bin Selman'ın Yakası Erdoğan'ın Elinde ve Kartlar Trump'ı Kesmek İçin Bilenmiş" başlıklı kaleme aldığı yazıda, Kaşıkçı cinayeti sırasında Bin Selman'ın güvenlik koordinatörü Albay Mahir Mutrib'den Kaşıkçı suikast operasyonunu görüntüleyip, WhatsApp'tan kendisine göndermesini istediğini belirtti.

El- Benna yazıya şöyle devam etti: Bu konu, AB'nin en önemli çevrelerindeki özel kaynaklarınca doğrulanmıştır. 

Bu kaynaklar el Benna'ya, Muhammed Bin Selman'ın daha sonra MİT'in bu video kaydından bir nüshaya ulaştığını anladığını ve bu videonun bugün yayınlanmaması için müzakereler yapılmakta olduğunu söyledi.

Lübnan'da yayınlanan bu gazete, WhatsApp ve akıllı telefonlar için diğer haberleşme applarının 15 Temmuz başarısız darbe girişiminden beri Türkiye'de yoğun şekilde kontrol altında olduğunun belli olduğuna işaretle, "Acaba bu videonun yayınlanmaması için Erdoğan'ın şartları kabul edilecek mi?" sorusunu gündeme getirdi.

El Benna yazının devamında Erdoğan'ın Katar ablukasının kırılması, Mısır'daki tüm Müslüman Kardeşler liderlerinin serbest bırakılması ve Müslüman Kardeşler'in Fars Körfezi ülkelerinin terör örgütü lisesinden çıkarılması gibi şartları ileri sürebileceğine işaretle, ilerleyen saatlerin çok belirleyici olacağını kaydetti.

Muhammed Bin Selman'ın yakasının Erdoğan'ın eline geçtiğine dikkat çeken yazıda, Erdoğan'ın katarlı müttefiklerinin  Suudi Arabistan, Bahreyn ve Mısır'da dikta yönetimlerinin çöküş dominosu hareket edip, Yemen savaşı son buluncaya kadar  Kaşıkçı dosyasını sonuna kadar takip etmesini istedikleri, onların bu "kocaman ayının" foyası meydana çıkarılması için ne kadar para lazımsa vermeye hazır oldukları bildirildi.

El Benna, Katarlılara göre, Bin Selman'ın düşmesinin Bahreyn kralı ve es-Sisi'nin düşmesine yol açacağını ve Bin Zaid'in düşmesi ve Yemen savaşının son bulmasıyla sonuçlanacağını belirtti.

El Hüseyni yazısının devamında, Avrupalılar'ın da bu doğrultuda baskı yaptığını ve Erdoğan'a "bu dosyada başlattığın yola devam et ve asla vazgeçme" diye söylediklerini yazdı.

El Benna ayrıca, bugün Washington'da uluslararası camiaya yalan söylediği için Trump'ı boğazlamak için tüm kartların bilendiğini kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehadetinin 27. Yılında Bosna Şehidimiz Selami Yurdan Kudüs-Der’de anlıyor…
Şehadetinin 27. Yılında Bosna Şehidimiz Selami Yurdan Kudüs-Der’de anlıyor…
Serdar Duman, Türkiye ve ABD arasındaki ‘güvenli bölge’ uzlaşısını yazdı:
Serdar Duman, Türkiye ve ABD arasındaki ‘güvenli bölge’ uzlaşısını yazdı: