Direniş Gruplarından Ortak Açıklama: İşgal Güçlerine Karşılık Vermeye Hazırız...

Gazze Şeridi'ne yönelik işgalci İsrail'in bu sabah gerçekleştirdiği keyfi borbardımanın hemen ardından Filistinli Direniş Gruplarının Ortak Operasyon Odası'ndan açıklama geldi.

Direniş Gruplarından Ortak Açıklama:  İşgal Güçlerine Karşılık Vermeye Hazırız...
Direniş Gruplarından Ortak Açıklama:  İşgal Güçlerine Karşılık Vermeye Hazırız... Zehra

Filistinli direniş grupları ortak operasyon odası, sonuncusu dün gece yaşanan pusulayı saptırma ve Mısır’ın ateşkes ve uzlaşı konularındaki çabalarını baltalama girişimlerine karşı uyarıda bulundu.
 

Direniş grupları bugün (17 Ekim Çarşamba) konuyla ilgili yayınladıkları ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan ortak bildiride, Mısır’ın çabalarını selamladıklarını ve işgal ordusunun ihlallerine karşılık vermeye hazır olduklarını belirtti.
 

Filistin direnişinin herhangi bir eylem gerçekleştirdiğinde hiçbir perdenin ardına gizlenmeden eylemi üstlendiği kaydedilen bildiride, direniş silahının işgalcilere karşı Filistin halkını korumaya devam edeceği ifade edildi.
 

Filistinli direniş grupları ortak operasyon odası, her hafta Gazze Şeridi sınırına çıkarak haklı taleplerini dile getiren Filistin halkının yanında olduğunu bildirdi.
 

Direniş grupları, caydırıcı çatışma kurallarını sürekli hale getirerek, işgal güçlerinin Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerini çizgisinden saptırma girişimlerini boşa çıkaracaklarını açıkladı.
İşgal ordusu dün gece Gazze Şeridi’nden iki füze atıldığı iddiasıyla bu sabah erken saatlerde Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine bir dizi hava saldırısı düzenledi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehadetinin 27. Yılında Bosna Şehidimiz Selami Yurdan Kudüs-Der’de anlıyor…
Şehadetinin 27. Yılında Bosna Şehidimiz Selami Yurdan Kudüs-Der’de anlıyor…
Serdar Duman, Türkiye ve ABD arasındaki ‘güvenli bölge’ uzlaşısını yazdı:
Serdar Duman, Türkiye ve ABD arasındaki ‘güvenli bölge’ uzlaşısını yazdı: