Dr Yalçınkaya, FETÖ'nün kendi sempatizanlarına nasıl bir komplo kurduğunun hikayesini yazmış...

FETÖ, kaliteli eğitim ve dindar nesil için güya ortaya çıkmış ve siyaset ile hiçbir zaman güya ilgileri yoktu ama her zaman siyasi hedefler peşinde oldular. On binlerce insan görevinden ihraç oldu, cezaevine girdi. Binlerce aile çok zor durumda.

Dr Yalçınkaya, FETÖ'nün kendi sempatizanlarına nasıl bir komplo kurduğunun hikayesini yazmış...
Dr Yalçınkaya, FETÖ'nün kendi sempatizanlarına nasıl bir komplo kurduğunun hikayesini yazmış... Zehra

witer adresimden, halen yurt dışında olan ve  çakma Fuat Avni’lik yapan Emre USLU ve Akın İPEK  bana  hitaben bir twit atarak FETÖ’yü savunmuşlar.  Tabi ki düşünce ve fikir özgürlüğüne sonuna kadar  saygı duyuyorum ancak  kendilerinin  kaçak, aranan bir şahıslar olması dikkate alındığında  sözleri ne kadar değerlendirmeye  alınır takdirlerinize bırakıyorum.

Emre USLU’nun twitini referans göstererek  yurt dışından birkaç kişide hakaret içerikli hakkımda paylaşımlarda bulunmuşlar. Öncelikle  hiçbir zaman hakaret  ve küfür dili kabul edilemez.  Hakaret, fikrini ortaya koyamayanların tercih ettiği bir yöntemdir.

Hain darbe girişiminden bu kadar zaman geçmesine  rağmen hala FETÖ’yü savunanlar olması oldukça garip gelebilir ancak savunanların tamamına yakının yurt dışında olması ve belirli merkezlerden maddi olarak desteklenmesi olayın boyutunu açıklamaktadır.

FETÖ yapılanması, yıllardır talimat aldığı merkezler adına hareket ederek sözde Allah rızası için milliyetçi, muhafazakar, başarılı ve istikbal vaat eden gençleri kendi havuzunda topladı  ve zamanı gelince hepsini aynı havuzda boğdu ve öldürdü.

Millet olarak; hayır, hasenat, din, peygamber deyince yelkenleri suya indiriyoruz. Birazda güce tapma özelliğimiz var ki hepsi birleşince FETÖ   belki de kendi tahminden bile fazla prim yaptı ve  milletten topladığı paralar ile yurt dışına açıldı ve milletin enerjisini, emeğini, parasını, zamanını bu aziz millet aleyhine kullandı.

Tüm bunların ispatı adli makamlarda yapılıyor ancak sade bir vatandaş olarak tespitleri sıralamak istiyorum.

FETÖ her zaman iktidar ile iyi ilişkiler içinde olmuş ve gizli yapılanması ile kendini muhafaza etmiştir.  7 Şubat 2012'de Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan'ın savcılık tarafından ifade vermeye çağrılması  süreci ile FETÖ dönüşü olmayan bir yola girmiştir ve aldığı talimat ile savaş baltalarını çıkarmıştır. O dönem çokta  işin boyutu sade vatandaş olan bizler tarafından algılanmadı tabi ki arkasından 17 ve 25 Aralık 2013 operasyonları  yapıldı ki FETÖ kurmaylarının  ihanet yemini ettikleri anlaşıldı. Hala insanlar acaba derken yüz karası, aşağılık 15 Temmuz 2016 hain darbesi. Olay bir darbe girişimi olmayıp darbenin ta kendisidir ki hedef Müslüman Türk olan Anadolu insanı idi hedefe ulaşıldı.

Emre USLU’nun twitlerine inanan ve bir yerden para almayan kişiler için diyorum ki;

7 Şubat 2012'de FETÖ harekete geçti oysa yıllardır dile getirdiği ‘tedbir’ adı altındaki gizli yapılanmayı daha da gizemli tutması gerekmez mi idi?  Ancak ilerdeki göz altılar ve adli incelemeler için plan çerçevesinde insanlar ‘fişlendi’. Çünkü  insanların FETÖ’cü oldukları bir şekilde belgelenmesi gerekirdi. Bir şekilde kişiler toplu halde  bir yerlere kanalize edilme idi.

Öncelikle öğretmenler  ele alındı. FETÖ tabi ki  sözde eğitim   sistemi üzerine kurulmuş olması nedeni çok sayıda eğitim insanını ağına düşürmüştü. Bu nedenle Aktif Sen adlı bir sendikayı resmi olarak kurdular. Tüm eğitim camiasındaki personeli zorunlu olarak üye yaptılar ve  kayıt altına aldılar.

Tabi ki yeterli olamazdı  eğitim dışında  olanları da bir şekilde kayıt altına almak gerekiyordu ki daha  kapsamlı bir yöntem aradılar ve Fettullah GÜLEN tarafından iki kez fetva verilerek herkese az miktarda da olsa Bank Asya’ya para yatırılması talimatı verildi. Yine cennet vaadi veya cehennem korkusu ile zorla insanların ellerindeki son paralar  alındığı gibi  kapsamlı da bir fişleme daha yapıldı.

Ancak istenilen sayıya ulaşılmadı ki çünkü alt kesimden parası olmayanlar da vardı. Öyle bir  fişleme yapılmalı idi ki dışarda kimse kalmamalıydı  ve Bylock isimli program ortaya çıkarıldı. Sıradan bir iletişim programı hatta bir çok özelliği Watsup’tan bile geri ama özel olarak bir grup için hazırlandığı için duyulmamış bir sosyal medya iletişim programı  olan Bylock yine zorla herkese yüklendi. Bu kadar özel olan program  hain darbe planlaması için kullanılmadı  Bylock kullanmayan mesleki grup askerler ki onların  da sırası gelecekti. İlginç bir şekilde öğrendik ki darbe esnasında Watsup kullanılmıştır.  Bylock’un neden kurulduğu ve hangi amaçla kullanıldığı hala açıklanmamıştır.

Bu arada iş adamları için her il ve  ilçede dernekler kuruldu ve üyelikler yapıldı. Kimse Yok Mu derneği adına kayıtlı yardımlar toplandı.

Velhasıl,  fişleme için her yöntem ve imkan değerlendirildi. Ayrıca hazırlanan listelere de ilgisi olmayan insanlar eklendi ki hem üst düzey örgüt üyeleri gerekirse karmaşadan yararlansın hem de daha fazla insan mağdur olsun diye hesap edildi. Yani plan içerisinde plan içerisinde plan.  

Süreç boyunca Fuat Avni gibi ne olduğu belirsiz odaklar hem taraftarı zinde tutmak hem de tahrik amaçlı tazyiklerde bulundu.

Tüm hazırlıklar bittikten sonra ise öldürücü darbe geldi; hain, şerefsiz 15 Temmuz darbesi.

Güvenlik güçlerinin işi oldukça basitti. Bylock’çular, Bank Asya’cılar, Aktif Eğitim Sendika’cılar, dernekçiler, askerler birazda ihbara  uğrayanlar alındı ve   dosyalar hazırlandı.

Örgütün üst düzeyleri,  para babaları (milletin parasını yönetenler)  önceden durumu bildiği için yurt dışına giderek gerekli lüks ortamlarını hazırladılar ve halen keyiflerince yaşıyorlar.

Emre USLU gibi tetikçiler ise görevleri gereği hala tahrik amaçlı olarak görevlerini yapmaya çalışmaktadır.

FETÖ,  kaliteli eğitim ve dindar nesil için güya ortaya çıkmış ve siyaset ile hiçbir zaman güya ilgileri yoktu ama her zaman siyasi hedefler peşinde oldular. On binlerce insan görevinden ihraç oldu, cezaevine girdi. Binlerce aile çok zor durumda. Meriç’te, Ege’de boğularak ölen kadınlar ve çocuklar oldu. Yurt dışındaki kurmaylar ise şahsi menfaatleri için harekete devam etmekte milletin parası ile kurdukları şirketleri için uluslar arası alanlarda  kendilerince çözümler aramaktadır.  Peşinde koştukları şirketler bu milletin öz malı olup kendilerinden bir kuruşları bile yoktur.

FETÖ, on yılarca 15 Temmuz için hazırlandı ve  amacına ulaştı. Türkiye’ye çok ciddi bir darbe vurdu. Bu darbe için ise  kurban olarak yine Anadolu insanı seçildi. Ateş düştüğü yeri yakıyor ki Emre USLU ve Akın İPEK gibi insanlarda bu ateşi harlamaya devam etmektedir.

7 Sabah/ Dr. Yalçınkaya

Twiter; dr_yalcinkaya06     

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.