Yemen’de Suudi-İmareti Büyüsü Bozuluyor

Yemende, Taiz Şehri Saf Değiştirdi

Yemen’de Suudi-İmareti Büyüsü Bozuluyor
Yemen’de Suudi-İmareti Büyüsü Bozuluyor Zehra

Ekran Gazetesi / Haber Merkezi

Yemen Yüksek Siyasi Meclisi Üyesi Sultan es-Simai, Taiz şehrinin daha önce, Suudi Kralı Salman’ı desteklerken saf değiştirme sebeplerini açıkladı.

Es-Semai,:”Biz, Suudi-İmareti koalisyonunun Yemen’in çıkarlarını düşündüğünü sanıyorduk. Ancak Suudi-İmareti koalisyonunun Yemen halkının çıkarlarını asla düşünmediği ve gelecekte de asla düşünmeyeceği ortaya çıktı. Onlar sadece kendi çıkarlarını, Siyonistlerin çıkarlarını ve başta ABD olmak üzere yabancı ülke çıkarlarını düşünüyorlar.” dedi.

Sultan es-Simai, Taiz şehrinin daha önce Suudi Kralı Salman’ı desteklediğini ancak artık saf değiştirdiğini söyledi. Halkın, artık, Salman’ın Yemen halkı aleyhine yürüttüğü politikaları kınamak için protesto gösterileri düzenlediğini, Yemen’e saldırıların durdurulmasını, koalisyon olarak adlandırılan oluşumun Yemen’in tüm bölgelerinden çıkmasını istediğini vurguladı.

Sultan es-Simai, 4 yıl süren işgal sürecinde, Suudi-İmareti işgalcilerinin büyük hilelerinin kurbanı olduklarının ortaya çıktığını belirterek,  halkın artık bunu anladığını ve saf değiştirdiğini vurguladı. Durumun belirginleşmesinden sonra Taiz şehrinde binlerce kişinin işgalcilerin Yemen’den kovulmasını isteyerek protesto gösterileri düzenlemek için sokaklara çıktığına işaret etti. Aynı amaçlı gösterilerin birçok Yemen şehrine yayıldığını söyleyen es-Simai, gençler işgalci Suudi-İmareti güçlerine karşı savaşmak için savaş bölgelerine gitmek istiyor dedi.

Es-Simai, başta Taiz tüm Yemen gençlerine seslenerek, hemen, hileci, gasıp, işgalciye karşı savaşmak ve onları kovmak için savaş hattına gitsinler dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elif Çakır Yazdı: Mülakat sınavıyla liyakat tespit edilir mi
Elif Çakır Yazdı: Mülakat sınavıyla liyakat tespit edilir mi
Mustafa İslamoğlu: İslamcılık benim için ömrümün en büyük hayal kırıklığıdır ve kendimi de sorumlu hissediyorum.
Mustafa İslamoğlu: İslamcılık benim için ömrümün en büyük hayal kırıklığıdır ve kendimi de sorumlu hissediyorum.