Ak Parti sözcüsü Çelik, McKinsey eleştirilerine yanıt verdi: Her türlü kurumdan görüş alıyoruz..

Ak Parti sözcüsü Çelik, danışmanlık şirketi McKinsey ile ilgili eleştirilere, "Her türlü kurumdan görüş alıyoruz" diyerek yanıt verdi. Türkiye'de günün öne çıkan gelişmelerini aktardık.

Ak Parti sözcüsü Çelik, McKinsey eleştirilerine yanıt verdi: Her türlü kurumdan görüş alıyoruz..
Ak Parti sözcüsü Çelik, McKinsey eleştirilerine yanıt verdi: Her türlü kurumdan görüş alıyoruz.. Zehra

Ak Parti sözcüsü Çelik, McKinsey eleştirilerine yanıt verdi: Sıradan bir danışmanlık işinden sahte bir emperyalizm propagandası yaratmayı ancak Kılıçdaroğlu yapar

BBC Türkçe'de yer alan habere göre: Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantının ardından AKP Sözcüsü Ömer Çelik açıklama yaptı.

Çelik, Avrupa Komisyonu'nun bazı fonlarda kesintiye gitmesi ve danışmanlık firması McKinsey ile anlaşma yapılması konularında gelen sorular üzerine açıklamalarda bulundu.

Avrupa'da bazıları komisyonu aşırı sağ bir yazılımla ele geçiriyorlar. Ülkemizde bulunan 3,5 milyon Suriyeli bazı Avrupa ülkelerinin yarısıdır. Türkiye bu kadar yüksek bir fedakarlık gösterirken Suriyeliler için bile yardımı göndermiyorlar, kurumsal bir ikiyüzlülük üretiyorlar. Tutuyorlar IPA fonlarından kesintiye gidiyorlar. İnsanların önce bir yüzü kızarar, önce Suriyeliler için yardım gönderelim derler. Bu kesinti hiçbir şey ifade etmez, projeleri etkilemez ama Avrupa Parlamentosu ve Komisyonu'nun demokratik itibarı açısından yanlış izlenimlerin doğmasına ortaya çıkar.

Biz birçok yerli ve yabancı kurumdan görüş alıyoruz. Bu kurumlardan görüş almak başka bir şeydir, icrai bir yetki vermek başka bir şeydir. Politikayı kim uyguluyor, siyasi irade uyguluyor. Siyasi iradenin yerine herhangi bir ikamenin oluşmaması önceliğimizdir. Kim kimden para istiyor? Nereden duyulmuş bu? Türkiye'nin kapılarının küresel yatırımcılara açık olduğunu hep ifade ediyoruz. Kılıçdaroğlu önce CHP iktidarları döneminde kimlerden yabancı yardım alındığını araştırsın. Devletin mali bilgilerini kim kime iade ediyor? Sıradan bir danışmanlık işinden sahte bir emperyalizm propagandası yaratmayı ancak Kılıçdaroğlu yapar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehadetinin 27. Yılında Bosna Şehidimiz Selami Yurdan Kudüs-Der’de anlıyor…
Şehadetinin 27. Yılında Bosna Şehidimiz Selami Yurdan Kudüs-Der’de anlıyor…
Serdar Duman, Türkiye ve ABD arasındaki ‘güvenli bölge’ uzlaşısını yazdı:
Serdar Duman, Türkiye ve ABD arasındaki ‘güvenli bölge’ uzlaşısını yazdı: