Amerika’nın Filistin Davasını Tasfiye Planına Karşı, ​Filistinli Gruplar 'Milli Kurtuluş Programı' Açıkladı ​

Filistinli gruplar ve milli güçler, Amerika’nın Filistin davasını tasfiye etmeyi hedefleyen “Yüzyılın Anlaşması” projesine karşı koymak için “Milli Kurtuluş Programı” açıkladı.

Amerika’nın Filistin Davasını Tasfiye Planına Karşı, ​Filistinli Gruplar 'Milli Kurtuluş Programı' Açıkladı ​
Amerika’nın Filistin Davasını Tasfiye Planına Karşı, ​Filistinli Gruplar 'Milli Kurtuluş Programı' Açıkladı ​ Zehra

Filistinli gruplar ve milli güçler, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yapacağı konuşmadan bir gün önce, Amerika’nın Filistin davasını tasfiye etmeyi hedefleyen “Yüzyılın Anlaşması” projesine karşı koymak için “Milli Kurtuluş Programı” açıkladı.


Filistinli gruplar, dün (26 Eylül Çarşamba) yayınladıkları ortak bildiride, Milli Kurtuluş Programı’nın başta Filistin Kurtuluş Örgütü olmak üzere milli birlik hükümeti, parlamento, yargı, güvenlik gibi Filistinli kurumlara yeniden itibar kazandırma üzerine kurulu olduğunu ifade etti.


Bildiriye Filistinli gruplardan Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, Halk Cephesi-Genel Komutanlık, Es-Saika Hareketi, İslami Direniş Hareketi (Hamas) ve İslami Cihad Hareketi imza attı.


Milli Kurtuluş Programı’nın Filistin halkının direnişini desteklemekle başladığı belirtilen bildiride, programın Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımların derhal kaldırılmasını ve Batı Yaka’da direnişin elinin serbest bırakılmasını, Filistinli mülteci kamplarının desteklenmesini ve sorunlarının çözülmesini içerdiği kaydedildi.


Filistinli gruplar, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün geliştirilmesinin ve barışçıl niteliği korunarak faaliyetlerinin çeşitlendirilmesinin Milli Kurtuluş Programı’nda yer aldığını ifade etti.


Filistinli gruplar ayrıca Milli Kurtuluş Programı’nın direniş silahının kırmızı çizgi olduğunu vurguladığını ve işgal rejimini tanıma kararının geri çekilmesi çağrısında bulunduğunu açıkladı.


Bildiride, Milli Kurtuluş Programı’nın güvenlik koordinasyonuna son verilmesini ve işgal rejimini Filistin ekonomisi üzerinde egemen kılan Paris Anlaşması’nın lağvedilmesini istediği kaydedildi

Filistin Enformasyon Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recai Yurdan: 28 Şubat ve FETÖ mağdurlarını gündemden düşürmemeliyiz...
Recai Yurdan: 28 Şubat ve FETÖ mağdurlarını gündemden düşürmemeliyiz...
Şehid Mustafa Çamran Yazdı: Ruhun İrfanla Yükselişi...
Şehid Mustafa Çamran Yazdı: Ruhun İrfanla Yükselişi...