Semra Kuytul: Alparslan Kuytul'un iddianamesiyle ilgili son dakika haberleri algı ve siyasi bir operasyondur

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına yönelik aralarında Kuytul'un da bulunduğu 9'u tutuklu 45 kişi için yürütülen soruşturma tamamlandı.

Semra Kuytul: Alparslan Kuytul'un iddianamesiyle ilgili son dakika haberleri algı ve siyasi bir operasyondur
Semra Kuytul: Alparslan Kuytul'un iddianamesiyle ilgili son dakika haberleri algı ve siyasi bir operasyondur Zehra

Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alpraslan Kuytul'un hem iddianamesine hem de konuya ilişkin haberlere yönelik tepkiler geldi.

Semra Kuytul: Son dakika haberleri yalan ve algıdır

Alparslan Kuytul'un eşi Semra Kuytul, medyada yer alan iddianame haberlerine ilişkin tepki gösterdi. Kuytul, "Alparslan Kuytul Hocaefendi ile ilgili "istenen ceza belli oldu" başlığıyla SON DAKİKA haberleri YALAN VE ALGIDIR." derken kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Kuytul'un açıklamaları şu şekilde:

"İddianame 1 buçuk ay önce yayınlandı. Savcının olur olmaz bir araya getirdiği suçlamaları bir araya getirseniz belki 20 yıl eder üstüne bir 21 yılda bunlar eklemiş!

Bunlar sadece iddiadır ve konuyu az çok bilen herkes bu yapılan haberlerin algı ve siyasi operasyon olduğunu anlar! Bir gün algı malzemesi olur diye zulada bekletilen iddianamenin haberini ilk defa Furkan Haber 30 Temmuz'da yaptı!

Peki bugün ne oldu da ZULADA NE VAR diye baktılar! Bugün, bu zulme vereceğimiz tepkilerle TÜRKİYE'NİN ÇINLAYACAĞINI ve SORUMLULARININ İSİM İSİM TESPİT EDİLMESİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIMIZI DUYURDUK! İŞTE BÜTÜN MESELE BU!

Sosyal Medya üzerinden hesaplaşalım biraz!

1- 41 yıl haberini ilk servis yapan AA, bir buçuk ay önce yayınlanan haberi son dakika olarak ve abartarak girme emrini kimden aldı!

2- AA'dan sonra ilk haber yapan tetikçiler kim! (Buna siz bakın)

3- 41 yılı hesaplayan avukat kim!

Ayrıca diğer bir hesaplaşma; bugün Alparslan Kuytul Hocaefendi daha önce söylediğini ve tecrit emrinin yazılı değil sözlü geldiğini bir kez daha söyledi.

ADALET BAKANLIĞINA ÇAĞRIMDIR!

BU İSMİ BULMAK VE AÇIKLAMAK ZORUNDASINIZ!

BU KAMUOYUNA BORCUNUZDUR!

Adalet Bakanlığına ÇAĞRIM!

Alparslan Kuytul Hocaefendi'ye

BU ZULMÜ YAPAN,

YAPTIRANLAR

BU EMRİ VERENLER SİLSİLESİNDE KİMLER VAR!

MAHKEMEYİ YEDİ AYDIR ERTELETENLER KİMLER!

SİLSİLE HALİNDE İSİMLERİ TESPİT EDİLMELİ VE BU HUKUKSUZLUĞUN CEZASI VERİLMELİ!"

"Suçlamalar tatmin edici olmaktan uzak"

Öte yandan sosyal medyada birçok hesap iddianamedeki suçlamalara tepki gösterdi.

Levent Baştürk kişisel sosyal medya hesabı üzerinden getirdiği tepkide, "İddianamede isnat edilen suçlardan biri, 'dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık'. Challenger'i düşürenler, yanmaz kefen satanlar, kendine ve sülalesine hizmeti cennet garantisi olarak sunanlar bu kategoriye girmiyor anlaşılan!" ifadelerini kullandı.

Ayrıca Baştürk, "Kuytul'a yönelik diğer suçlamalar da tatmin edici olmaktan oldukça uzak." diyerek tepkisini ortaya koydu.

"Böyle yargı düşman başına"

Bir diğer tepki veren isim İslam Özkan oldu.

Özkan tepkisinde Ak Parti hükûmetine yüklenerek, "Böyle yargı düşman başına. Alpaslan Kuytul din istismarı yaptığı için 41 yıl isteniyorsa AKP ve liderliği için kaç yıl istemek lazım acaba? Bir de ilk iddianamede FETÖ, el-Kaide ve PKK suçlamaları vardı. Kuytul size göre aynı anda hepsiyle ilişki içerisindeydi. Ne oldu da caydınız?" dedi.

İslamianaliz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye’de Cevdet Said’in ‘Bireysel ve Toplumsal Değişimin Yasaları’ Kitabı Okundu…
Türkiye’de Cevdet Said’in ‘Bireysel ve Toplumsal Değişimin Yasaları’ Kitabı Okundu…
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır