Gazze’deki Direniş Hareketlerinin Silahlı Kanatları, Siyonist İşgalcinin Gazze’ye Yaptığı Saldırının Püskürtülmesinin Yıl Dönümünde Ortak Basın Bildirisi Yayınladı.

Gazze’deki Direniş Hareketlerinin Silahlı Kanatları:” Siyonist İşgalci Geri Çekilene Kadar Silahlarımızı Bırakmayacağız.”

Gazze’deki Direniş Hareketlerinin Silahlı Kanatları, Siyonist İşgalcinin Gazze’ye Yaptığı Saldırının Püskürtülmesinin Yıl Dönümünde Ortak Basın Bildirisi Yayınladı.
Gazze’deki Direniş Hareketlerinin Silahlı Kanatları, Siyonist İşgalcinin Gazze’ye Yaptığı Saldırının Püskürtülmesinin Yıl Dönümünde Ortak Basın Bildirisi Yayınladı. Zehra

Ekran Gazetesi / Haber Merkezi

Direniş Grupları, Filistin toprakları özgürlüğüne kavuşuncaya kadar silahı bırakmayacaklarını ve Filistin halkını Siyonist işgalcinin saldırısından korumak ellerindeki tüm araç ve imkânları kullanacaklarını vurguladı.

Tüm Direniş gruplarının oluşturduğu ortak operasyon odası, Siyonist düşmanın Gazze’den geri çekilmesinin yıldönümünde.” Direniş, 2005’te adeta iğne ile kuyu kazarak Siyonist işgalciyi geri çekilmeye zorlayacak imkânlar oluşturdu. Bu gün o zamandan onlarca kat fazla imkâna sahibiz. Bu durum Siyonist işgalcide takıntı, korku ve bir eyleme girişmeden önce defalarca düşünmeye sevk ediyor.” denildi.

Bildiri de ilave olarak.” Biz sevgili Gazze’yi kanımız terimiz, kurbanlarımız, roketlerimiz ve mübarek operasyonlarımızla kurtardık. Vatanımızı korumak ve savunmak için kanımızın son damlasına kadar, şehitlerimizin yoluna ve vasiyetine sadakatle bağlı kalacağız. Son gasıp Siyonist işgalciyi her tarafı temiz vatanımızdan kovana kadar silahımıza sarılmaya devam edeceğiz. Halkımızın meşru haklarını ekşitmeye yönelen her projenin sonu dağılma, sönme ve başarısızlığa uğramadır.” denildi.

Bildiri de ilave olarak:” Bu yıl dönümü bizi sağlam bir gerçeğin önüne koyuyor. Bu gerçek, bu topraklarda hakiki yasallığın, milletimizin tarihinde önemli bir başarıya imza atan direnişin yasallığıdır. Bu direniş, güçlü darbelerle ve efsanevi bir kararlılıkla, Siyonist işgalciyi, aziz Filistin topraklarından geri çekilmeye mecbur bıraktı.” denildi.

Bildiride özellikle direnişi yok sayan yasallık iddiasının Filistin halkını temsil etmeyeceği, halkı temsilde kesinlikle başarısız olacağı, Filistin’i özgürlüğüne kavuşturamayacağı açıklandı.

2005 yılının bu günlerinde, kahraman direnişçiler ve siyonist saldırganlar arasında peş peşe yaşanan uzun mücadeleler sonunda siyonist işgalci gözyaşları, hayal kırıklığı içinde, hor ve hakir olarak çekilmek zorunda kaldı.

Ortak Operasyon Odası devamla.” Direniş ve cömert halkımız şehit kafilelerini peş peşe gönderdi. Temiz, pak kanını sel gibi akıttı. Direniş efsanevi bir kararlılıkla sabretti. Kıt imkânlar, sınırlı silahla tüm zayıflığına rağmen yeni imkânlar üretti. Bu sırada Siyonist işgalci binlerce asker ve güçlü silahlarla Gazze’yi işgal etmeye başlamıştı.” denildi.

Açıklamada.” Gazze yıllarca Siyonist işgalcilerin, işgali altında yaşadı. Bu gün Siyonistlerin çekilmesinden 13 yıl sonra, halkı, evlatları Gazze’ye dönüyor ve burada yaşıyor. Burada direniş kahramanlık ve onur dolu bir büyük sayfa açmak için adamıyla, karargâhlarıyla, mekânlarıyla diri bir programla direniş iradesi ve yaşam iradesi ile kendilerini halka kalkan yapıyor. .” denildi.

Gazze direnişinin bölgede dengeleri değiştirdiği vurgulandı.

Bildiride:” Direnişimiz ortada oluşu ile kahramanlığı ile güvenlik koordinasyon erbabının, direnişin gölgesi altındaki halka kendilerini pazarlama çabalarına karşılık hala her merhalede yeni kazanımları başarı hanesine yazıyor. Direniş halkın ayrılmaz bir parçasıdır. Biz halktanız. Halk bizdendir. Direnişin Siyonist işgalciyi Gazze’den kovması, Siyonist işgali altındaki batı yakasının da Siyonistleri kovması için direnişe katılmalarının vatani bir gereklilik olduğunu gösteriyor. Siyonistlere itaat ederek, onların emirlerini yerine getirerek kurtuluşa ulaşılamaz. “ denildi.

Gazze’deki tüm direniş gruplarını kapsayan Ortak Operasyon Odası, Mahmud Abbas yönetimindeki batı yakasındaki Filistinlileri de direnişe davet etti. Gazze’deki başarının işgal altındaki batı yakasında da elde edileceği belirtildi.

Filistin halkının zararına olacak her anlaşmasın karşısında durulacağı vurgulandı.

Bildirinin sonunda en değerli varlıklarını vatan ve din için feda eden şehitlere teşekkür edildi. Kanlarını memleketlerini Siyonist işgalci kirinden temizlemek için sel gibi akıtan yaralılara minnet duyguları ifade edildi. Ömürlerinin baharını halkı ve vatanı için siyonist zindanlarında geçiren esirlerle dayanışma ifade edildi. Filistin dışındaki tüm Filistinlilerin vatanlarına döneceği vurgulandı. Tüm kahramanlıkların kaynağı, murabıt Filistin halkına selam edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.