Erdoğan ile görüşen Hamaney: Bölgedeki sorunların çözümü, İslâm ülkelerinin birliğinden geçmektedir..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İnkılabı Lideri Hamanei ile görüştü.

Erdoğan ile görüşen Hamaney: Bölgedeki sorunların çözümü, İslâm ülkelerinin birliğinden geçmektedir..
Erdoğan ile görüşen Hamaney: Bölgedeki sorunların çözümü, İslâm ülkelerinin birliğinden geçmektedir.. Ramazan

Tesnim Haber Ajansının haberine göre: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei ile görüştü.

Erdoğan, 'Suriye' konulu Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi'nin ardından Ayetullah Hamanei ile bir araya geldi. Ayetullah Hamanei'nin ikametgahında gerçekleşen görüşme basına kapalı gerçekleştirildi.

Ayetullah Hamaney'in basın ofisinden yapılan açıklamaya göre; Türkiye ile İran arasındaki iyi ilişkilere değinen Ayetullah Hamanei, ortak noktaların daha da güçlendirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Ayetullah Hamanei, Türkiye ile İran'ın bölgenin iki saygın ve güçlü ülkesi olduğuna dikkati çekerek; "İran ile Türkiye İslam dünyası için ortak amaçlara sahiptir. O yüzden İran ile Türkiye arasındaki siyasi ve ekonomik işbirliği geliştirilmelidir" görüşlerini paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Myanmar konusundaki duruşunu da takdir eden Ayetullah Hamanei, "Filistin meselesi daima mühimdir ve tek bir an bile gaflet olmamalıdır" ifadesini kullandı.

Ayetullah Hamanei, İslam ülkelerinin yakınlaşması ve dayanışmasının önemine işaret ederek; "İslam ülkelerinin birliği ve işbirliği, bölgedeki sorunların çözümünün temelini oluşturacaktır. Bu nedenle ABD'nin başını çektiği emperyalizm, İslam ülkelerinin işbirliğinden, yakınlaşmasından ve İslami bir gücün ortaya çıkmasından endişeli" değerlendirmesinde bulundu.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, Erdoğanla görüştükten sonra Rusya Devlet Başkanı Putin ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cihan Aktaş yazdı: Toplumsal cinsiyet ve aile
Cihan Aktaş yazdı: Toplumsal cinsiyet ve aile
Esenyurt’ta Vahdet Rüzgarı Esti..
Esenyurt’ta Vahdet Rüzgarı Esti..