Liberman: Arap Yöneticileri, Bizimle Görüşmelerinde Filistin’den Hiç Söz Etmiyorlar..

İşgalci Siyonist rejimin Savaş Bakanı Liberman, Arap yöneticilerinin Filistin meselesi için artık önem vermediklerine işaretle, ABD'nin İran'a karşı yaptırımlarının bir kısmını bu rejimin bilgilerine dayalı olarak uyguladığını itiraf etti.

Liberman: Arap Yöneticileri, Bizimle Görüşmelerinde Filistin’den Hiç Söz Etmiyorlar..
Liberman: Arap Yöneticileri, Bizimle Görüşmelerinde Filistin’den Hiç Söz Etmiyorlar.. Zehra

Tesnim Haber Ajansının haberine göre: Siyonist rejimin Savaş Bakanı Avigdor Liberman, Filistin meselesi ve ülkesinin Arap yöneticilerinin görüşmelerinde bir yeri olmadığını söyledi.

Yediot Aharanot gazetesine verdiği ve dün yayınlanan demecinde Liberman, Tel-Aviv'in ilişkileri olmadığı Arap ülkeleri yöneticileriyle görüşmeler yaptığını söyledi.

Liberman, Arap yöneticileriyle yolun dörtte üçünü kat ettiklerini sözlerine ekledi.

Siyonist bakan sözlerinin devamında, Arap yöneticileriyle İran, el-Kaide ve Sünni terörizm akımları gibi gerçek tehditleri ele aldıklarına temasla, bu görüşmelerde Arap yöneticilerinin Filistin meselesi için kendi inisiyatiflerini dile getirmelerini hatırlamadığını söyledi.

Liberman, Tel-Aviv'in liderleriyle görüştüğü Arap ülkeleriyle aleni ilişkilerinin neden olmaması hakkında ise, bunun nedeninin bu ülke liderleri ile milletlerinin tutumu arasındaki derin mesafe olduğunu belirtti.

HAMAS İle Gazze Sakinlerinin Arası Açılmalı

Siyonist rejimin Savaş Bakanı, Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS ve Gazze konusunda ise, bu rejimin geçmişte ve şimdiki hedefinin Gazze'de HAMAS yönetimini düşürmek olduğunu, çünkü Tel-Aviv'e göre, önemli olan şeyin Gazze'nin işgal toprakları sınırlarında güvenlik huzuru olduğunu vurguladı.

Liberman, işgal rejiminin Filistin direnişi yok etmek için HAMA ve liderlerine ağır darbeler vurması ve HAMAS ile Gazze sakinleri arasında anlaşmazlık çıkarması gerektiğini ifade etti.

Siyonist bakan, ayrıca HAMAS'ın seçimleri kazanmasına hiç ihtimal vermediklerini ileri sürdü.

Liberman, HAMAS ile esir takası hakkında ise, artık Filistinli esir takasından bir haber olmadığını kaydetti.

Filistin Devletinin Ordusu Olmamalı

Siyonist Rejimin Savaş Bakanı, Filistin Özerk Teşkilatı Başkanı Mahmut Abbas'ı işgal toprakları ve Gazze'dkei durumun vahim olma nedenlerinin bir parçası olarak niteleyerek, Abbas, bu rejime karşı "terör eylemleri" yapmakla suçladı.

Liberman ayrıca, işgal rejiminin Filistin devletinin kurulması halinde orduya sahip olmasına izin vermeyeceğini, İsrail ordusunun bu ülkenin güvenliğini üstleneceğini söyledi.

Siyonist Rejimin ABD'ye İran Yaptırımı İçin İstihbarat Desteği

Liberman ayrıca, Siyonist rejimin güvenlik kabinesinde kurulan heyetin topladığı bilgilere göre ABD'nin İran'a karşı yaptırımlarının bir kasımını uyguladığına işaretle, İran'ın İsrail için bir numaralı tehdit olduğunu ileri sürdü.

Liberman ayrıca, ABD'nin nükleer anlaşmadan çekildikten sonra, İran'ın nükleer faaliyetlerinde bir değişiklik olup, olmadığının daha netleşmediğini ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.