Abdurrahman Dilipak: Oktar’ın arşivi patlarsa birçok kişinin canı yanar..

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, köşe yazısında Adnan Oktar'ın dijital arşivine ilişkin önemli uyarılarda bulundu.

Abdurrahman Dilipak: Oktar’ın arşivi patlarsa birçok kişinin canı yanar..
Abdurrahman Dilipak: Oktar’ın arşivi patlarsa birçok kişinin canı yanar.. Zehra

Türkiye, Adnan Oktar operasyonunu konuşuyor. 2 gün önce Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanan Oktar'a dair birçok iddia, kamuoyundaki yerini almış durumda.

Eski siyasetçilerin de uzun süredir hakkında uyarılarda bulunduğu Adnan Oktar'ın geniş bir arşivi bulunduğu iddia ediliyordu. Beykoz'da Oktar'a ait olduğu belirlenen bir depoda bir kamyon dolusu dijital arşive ulaşılmış, 2 bin 500 adet hard disk, bilgisayar, tablet ve cep telefonlarına Emniyet tarafından el konulmuştu.

Adnan Oktar'la ilgili bir uyarı da, iktidara yakın köşe yazarı Abdurrahman Dilipak'tan geldi. Dilipak imzalı köşe yazısında önemli uyarılar yer aldı.

"Adnan Oktar’ın arşivi patlarsa, her kesimden birçok kişinin canı yanar onu söyleyeyim. Henüz arşiv ele geçirilmedi deniyor. Arşiv yurtdışında host edilmiş, ama yabancı istihbarat örgütleri bunları servis edebilir ya da bunları şantaj için kullanabilir. " diyen Abdurrahman Dilipak, "Hayırlı bir iş yaptınız, süreci yönetemezseniz, bu iş döner sizi vurur." diyerek uyarmayı ihmal etmedi

Dilipak'ın yazısında en çok dikkat çeken cümle "Yani bu arşiv her halûkârda birilerinin ipini çekmek, ya da birilerini kullanmak için kullanılacak." şeklindeydi. Yaşananları yalnızca Oktar'la sınırlı tutmayan Dilipak, Türkiye'nin çalkantılı bir döneme girdiğinin altını çizdi.

Abdurrahman Dilipak atamalara ilişkin "AK Parti’de kongre var. Daha Bakanlık kadrosu ve kurullar oluşturulamadı. Atamalar toplumu tatmin etmedi." şeklinde bir yorumda bulundu. "Siyaset dışından aldığınız adamlar kendi ekiplerini, kadrolarını kurmak istiyor, eski kadrolar bundan rahatsız." diyerek AKP içindeki mevcut tartışmayı gözler önüne serdi.

Milligazete

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür