Cezaevinde Bir Ölüm Daha! Nesrin Gençosman tedavisi geciktirildiği için mi hayatını kaybetti?

Ordu´da 2 ay önce tutuklanan ve cezaevinde zatürreye yakalanan hafız Nesrin Gençosman tedavisi geciktirildiği için mi hayatını kaybetti?

Cezaevinde Bir Ölüm Daha! Nesrin Gençosman tedavisi geciktirildiği için mi hayatını kaybetti?
Cezaevinde Bir Ölüm Daha! Nesrin Gençosman tedavisi geciktirildiği için mi hayatını kaybetti? Zehra

Ordu´da iki ay önce tutuklanan 30 yaşındaki Nesrin Gençosman´ın ilk mahkemesine çıkamadan cezaevinden cenazesi çıktı!

 

Gençosman´ın hafta sonu diye ilaçlarının verilmemesi nedeniyle komaya girdiği ve hayatını kaybettiği iddia edildi. Komada yatarken savcının talebiyle alelacele tahliyesine karar verilen Nesrin Gençosman´ın FETÖ´den tutuklu bulunduğu öğrenildi.

Yeni Asya gazetesinde Nurdan Toprak´ın yaptığı haberde cezaevinde zatürre mikrobu bulaşan Gençosman´a tutuklu bulunduğu cezaevinde hafta sonu diye ilâçlarının verilmediği ve genç kadının komaya girdiği belirtildi. Acil olarak hastaneye kaldırılan ve bir hafta yaşama savaşı veren Gençosman ciğerlerinin su toplaması ve işlevsiz kalması sonucu vefat ettiği ifade edildi.

Yeni Asya´da yer alan haberde genç hafızı ve yaşadıklarını anlatan 15 yıllık bir aile dostunun gazeteye yaptığı açıklamalarda şu sözlerine de yer verilmiş:

“Cezaevinde 10 gün önce zatürre mikrobu kapmış, ama bilememiş, kendini grip sanmış. Revire gitmek istemiş, ama 4 gün sonra revire götürmüşler, revire gittiği gün Cuma olduğundan hafta sonunu bahane edip ilâçlarını vermemişler. Pazartesi günü ablası görüşüne gidiyor, ama Nesrin görüşe çok hasta ve halsiz geliyor, ablası da cezaevi müdürüne çıkıyor yardım istiyor. Cezaevi müdürü doktoru arıyor, doktor da Çarşamba günü hastaneye sevk edileceğini söylüyor, ama Salı gecesi koğuşta kriz geçiriyor. 1 haftadır yoğun bakımdaydı, tüm ciğerleri iltihaplanmıştı, en son diyalize soktular, ama olmadı...” 

Nesrin Gençosman yoğun bakımda iken savcının tahliye kararı verdiğini aktaran yakını, “Nesrin Salı gece yoğun bakıma kaldırıldıktan sonra savcı alelacele geçen hafta Nesrinin tahliyesini verdi” diyerek yaşananlardan duyduğu üzüntüyü anlattı. 

Nesrin Gençosman´ın küçük yaşlardan beri hafız olduğunu belirten yakını yaptığı açıklamaları şöyle tamamladı: Tek işi Kur´ân öğretmekti. Melek gibi bir insandı. Onu tanıdığım 15 yıl boyunca hiç kimseyi incittiğini görmedim. Şimdi hakikaten de melek oldu... Birisine bağırdığını, sesini yükselttiğini hiç görmedim. Etrafında bulunan maddî durumu kötü öğrencilere yardımcı olur, soğuk kış günlerinde onların mont-pardesü almasına yardım ederdi. Acımız, yüreğimizdeki yangın çok büyük. Bir hesap daha ahirete kaldı...”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İslam devrimin 40. Yıldönümü İstanbul’da Bir Sempozyum İle Anıldı..
İslam devrimin 40. Yıldönümü İstanbul’da Bir Sempozyum İle Anıldı..
Fatma Gültekin Yazdı: Abbas Musavi Ve Bir Şehid Aile
Fatma Gültekin Yazdı: Abbas Musavi Ve Bir Şehid Aile