Maliye Bakanı Albayrak: Küresel sistemle daha fazla entegre olacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bugün düzenlenen törenle Hazine'yi Eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten Maliye Bakanlığı görevini ise Naci Ağbal'dan devraldı.

Maliye Bakanı Albayrak: Küresel sistemle daha fazla entegre olacağız
Maliye Bakanı Albayrak: Küresel sistemle daha fazla entegre olacağız Zehra

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bugün düzenlenen törenle Hazine'yi Eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten Maliye Bakanlığı görevini ise  Naci Ağbal'dan devraldı.

Törende konuşan Mehmet Şimşek, Albayrak’ın enerji alanında gösterdiği başarıyı yeni bakanlığında da göstereceğine inandığını söyledi.

Albayrak ise enflasyonu tekrar tek hanelere indirmek için çok yoğun mesai harcayacaklarını ve piyasa ekonomisiyle uyumlu olacaklarını belirtti:

“Yapısal değişim konusunda adımları çok daha hızlı atacağız. Bağımsız kurumların küresel politikalarla uyumlu şekilde eskiden daha başarılı performans göstereceğine şahit olacağımız bir döneme gireceğiz.

“Mali ve bütçe disiplini noktasında dünyaya örnek teşkil edecek, para politikasında da güçlü ve diri bir döneme girilecek.

“Küresel sistemle daha entegre olacağız. Yeni bir Türkiye hikayesi yazacağız."

Maliye Bakanlığı'ndaki devir teslim törenine, bir süredir Albayrak ile anlaşmazlık içinde olduğu iddialarına konu olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katılması dikkat çekti.

Albayrak, törendeki konuşmasında Maliye Bakanlığı'nın devlet kadrolarına sağladığı insan kaynağının önemi ve köklü geleneklerini işaret etti. Enerji Bakanlığı'ndaki mesaisini Ekonomi ve Maliye Bakanlığı'nda da devam edeceğini vurgulayan Albayrak, " önce Allah'a, sonra millet ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a mahcup olmamayı" diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Statü ve çıkar mücadeleleri yeni bir putperestliğe dönüşüyor.
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür
Ali Bulaç Yazdı: Kelam-ı Muhammed: Dil, toplum, kültür