Avrupa ülkelerinden İran'la Dolarsız ticaret anlaşması…

Avrupa Birliğinin ana gövdesini oluşturan Almanya ve Fransa ile AB ayrılmaya çalışan İngiltere, İran’la dolarsız bir ticaret için anlaşmaya vardı

Avrupa ülkelerinden İran'la  Dolarsız ticaret anlaşması…
Avrupa ülkelerinden İran'la  Dolarsız ticaret anlaşması… Zehra

Zehra Ak/ Ekran Gazetesi

Avrupa Birliğinin  ana gövdesini oluşturan Almanya ve Fransa ile AB ayrılmaya çalışan İngiltere, İran’la dolarsız bir ticaret için anlaşmaya vardı.

Rusya dışişleri bakanı Sergey  Lavrov yaptığı açıklamasında, ABD’nin İran’a karşı yaptırımlarının mantıksız olduğunu belirterek, İran’la nükleer anlaşmaya imza atan Avrupa ülkeleri olan İngiltere, Almanya ve Fransa’nın dolarsız İran’la ticaret yapma konusunda mutabakata varıldığını söyledi.  

Önceki gün, ABD’nin dışında nükleer anlaşmaya imza atan ülkelerin dışişleri bakanları toplantısında İran’la ticaretin devam etmesi ve yapılacak ticaretin dolarsız  olması yönünde mutabakata vardığı belirtildi.  

Rusya’nın sesinin bildirdiğine göre;  Rusya dışişleri bakanı İran’la ticaretin dolarsız sürdürülmesi ve nükleer anlaşmanın korunması yönünde anlaşmaya varıldığını söyledi.  Rusya dışişleri bakanı açıklamasında, ABD’nin nükleer anlaşmadan çekilmesi ve yaptırım siyasetlerinin mantıksız ve kabul edilemez siyaset olduğu yönünde ortak görüş içinde olduklarını söyledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İslam devrimin 40. Yıldönümü İstanbul’da Bir Sempozyum İle Anıldı..
İslam devrimin 40. Yıldönümü İstanbul’da Bir Sempozyum İle Anıldı..
Fatma Gültekin Yazdı: Abbas Musavi Ve Bir Şehid Aile
Fatma Gültekin Yazdı: Abbas Musavi Ve Bir Şehid Aile