Hamas lideri Zehhar'dan İsrail'e: Allah’ın vaadi gelmeden kaçın; çünkü biz geliyoruz!

Gazze sınırındaki Büyük Dönüş Yürüyüşü çadırlarından birinde konuşan Hamas lideri Ez-Zehhar, siyonist rejime sert mesajlar gönderdi.

Hamas lideri Zehhar'dan İsrail'e: Allah’ın vaadi gelmeden kaçın; çünkü biz geliyoruz!
Hamas lideri Zehhar'dan İsrail'e: Allah’ın vaadi gelmeden kaçın; çünkü biz geliyoruz! Zehra

Gazze sınırındaki Büyük Dönüş Yürüyüşü çadırlarından birinde konuşan Hamas lideri Ez-Zehhar, “Davamız parçalanmayı kabul etmiyor. Lügatimizde de Yüzyılın Anlaşması diye bir kavram yok” ifadelerini kullandı. Siyonist işgalcilere de mesaj gönderen Ez-Zehhar, “Size Allah’ın vadettiği ikinci söz gelmeden önce buralardan kaçın. Çünkü biz geliyoruz” dedi.

Halkların kandırılamayacağını, satılamayacağını, toprağının satın alınamayacağını; dedelerinin ve babalarının yaptığı fedakârlığı ve verdiği bedeli unutmayacağını hatırlatan Ez-Zehhar, Arap halklarının uykusuna umut bağlayanların bir gün bu halkların uyanıp Mescidi Aksa’da haykıracağı tekbirlerle sarsılacaklarını ifade etti.

EL KASSAM TUGAYLARI: İSRAİL İÇİN KABUS OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, başta El-Kassam Tugayları olmak üzere Filistin direnişinin işgal askerlerinin kâbusu olmaya devam edeceğini belirtti.

Yenilmiş Ekin Savaşı’nın dördüncü yıldönümü münasebetiyle bir rapor yayınlayan El- Kassam Tugayları, El-Kassam Tugaylarının her savaştan daha güçlü ve azimli çıktığını belirterek, yaşanan günlerin bunun şahidi olduğunu ifade etti ve, “El-Kassam Tugayları daha önceki savaşlarda olduğu gibi her savaşa daha güçlü, kararlı ve azimli girdi” dedi.

El-Kassam Tugayları’nın Yenilmiş Ekin Savaşı adını verdiği savaşta işgal uçakları, 7 Temmuz 2017 Pazartesi günü Rafah’ta El-Kassam Tugayları’na ait bir tünele hava saldırısı düzenledi. Saldırıda 6 mücahit şehit oldu. 51 gün devam eden saldırıların ardından işgal rejimi hedeflerine ulaşamayarak Mısır aracılığıyla ateşkes talep etti ve 26 Ağustos 2014 tarihinde ateşkes sağlandı.

Bu süre içinde işgal güçleri silah tersanesini kullanarak Gazze halkına yönelik insanlık dışı katliamlar yaptı. İki aya yakın savaşta 579’u kadın, 263’ü çocuk ve 102’si yaşlı olmak üzere 2139 kişi şehit oldu. Savaşta ayrıca 3374’ü çocuk, 2088’i kadın ve 410’u yaşlı olmak üzere 11 128 kişi de yaralandı.

İşgal güçleri havadan ve karadan hedef gözetmeden sivil yerleşim alanlarını bombalaması sonucu 70 aileye karşı 49 katliam yaptı. Katliamlarda 530 kişi şehit oldu.

Barbar saldırılar neticesinde 2358 ev tamamıyla yıkılırken, 13644 ev kısmi olarak hasar gördü. Yine 60 cami tamamıyla yıkılırken 109 cami kısmi olarak yıkıldı.

  İslamianaliz

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İslam devrimin 40. Yıldönümü İstanbul’da Bir Sempozyum İle Anıldı..
İslam devrimin 40. Yıldönümü İstanbul’da Bir Sempozyum İle Anıldı..
Fatma Gültekin Yazdı: Abbas Musavi Ve Bir Şehid Aile
Fatma Gültekin Yazdı: Abbas Musavi Ve Bir Şehid Aile