Sosyal medyada iki ayrı kabine listesi dolaşıyor..

Ankara kulisleri akşam saatlerinde açıklanacak olan yeni kabineyi konuşuyor. Bazı isimlerin ön plana çıktığı listelere ilişkin sosyal medyada iki ayrı görsel dolaşıyor.

Sosyal medyada iki ayrı kabine listesi dolaşıyor..
Sosyal medyada iki ayrı kabine listesi dolaşıyor.. Zehra

Ankara kulislerinde geçtiğimiz haftadan bu yana yeni kabinenin kimlerden oluşacağı konuşuluyor. ''Yeni kabine ne zaman açıklanacak?'' sorusunun ön plana çıktığı bugün kabine listesi saat 21:00'da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü takvime göre saat 16:30'da TBMM'de yemin edecek. Yemin töreninin ardından Erdoğan'ın Anıtkabir'i ziyaret etmesi bekleniyor. Ardından külliyede göreve başlama töreninin gerçekleştirilmesi ve ilerleyen saatlere Erdoğan'ın yeni kabineyi ilan etmesi bekleniyor.

Bakanlar ve bakanlıkların netleşeceği kabine listesine ilişkin sosyal medyada bazı görseller dolaşıyor. Kaynak içermeyen sosyal medya paylaşımlarında iki kabine listesi öne çıkıyor. 

İki ayrı liste karşılaştırıldığında çok ciddi bir farklılık bulunmakla birlikte belli isimlerin de öne çıktığı görülüyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın Dışişleri Bakanı olarak geçtiği listelerde, eski Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da Ticaret Bakanı şeklinde yer alıyor. Ayşenur Bahçekapılı ilk listede Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak yer alırken, ikinci listede Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olarak geçiyor.

 

İşte sosyal medyada dolaşan o listeler:

 

Milli Gazete
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İslam devrimin 40. Yıldönümü İstanbul’da Bir Sempozyum İle Anıldı..
İslam devrimin 40. Yıldönümü İstanbul’da Bir Sempozyum İle Anıldı..
Fatma Gültekin Yazdı: Abbas Musavi Ve Bir Şehid Aile
Fatma Gültekin Yazdı: Abbas Musavi Ve Bir Şehid Aile