SP seçim değerlendirme toplantısı yaptı. Karamollaoğlu: Toplumdaki kırılmalara engel olduk

Saadet Partisi, seçim değerlendirme ve hamle toplantısı ile 24 Haziran seçimlerini değerlendirdi. Geleceğe ilişkin stratejiler belirleyen Saadet Partisi, toplantı ile süresi ele aldı.

SP seçim değerlendirme toplantısı yaptı. Karamollaoğlu: Toplumdaki kırılmalara engel olduk
SP seçim değerlendirme toplantısı yaptı. Karamollaoğlu: Toplumdaki kırılmalara engel olduk Zehra

Saadet Partisi, seçim değerlendirme ve hamle toplantısı ile 24 Haziran seçimlerini değerlendirdi. Geleceğe ilişkin stratejiler belirleyen Saadet Partisi, toplantı ile süresi ele aldı. Programda konuşan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, seçim çalışmalarında ter döken bütün teşkilat mensuplarına bir bir teşekkür ederken, geleceğe dair ümit mesajları verdi… Karamollaoğlu, “Seçim sonuçları bizim için yeni bir başlangıçtır. Aşk ve kararlılıkla hamle sürecine başlayacağız” dedi.

Milli Gazete'de yer alan habere göre: Saadet Partisi 24 Haziran seçimlerinin ardından “Seçim Değerlendirme ve Hamle Toplantısı” gerçekleştirdi. Saadet Partisi milletvekili adayları ve il başkanlarının katıldığı geniş katılımlı toplantıda, 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri enine boyuna masaya yatırıldı. Toplantının açılışında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 24 Haziran seçimlerinin ardından Saadet Partisi’nin izleyeceği yol haritası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Toplantıya, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Recai Kutan, Mustafa Kamalak’ın yanı sıra, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İslam ve Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman ve Genel İdare Kurulu Üyeleri de iştirak etti.

SAADET PARTİSİ SİYASETİN VAZGEÇİLMEZİ

Saadet Partisi Genel Merkez Seçim Karargâh Başkanı Hasan Bitmez, programın açılışında yaptığı konuşmada seçim çalışmalarından dolayı tüm parti teşkilatına teşekkür ederek, şunları söyledi: “Bütün parti teşkilatlarımıza teşekkür ederiz. Milli Görüşçü kuruluşlara da çok teşekkür ederiz. 24 Haziran seçimleri Milli Görüş camiası için çok önemli bir seçim olmuştur. Saadet Partisi olarak ilkeli bir seçim çalışması yürüttük. Aday tanıtım toplantılarımızı büyük bir katılımla gerçekleştirdik. E-mitinglerle genç seçmenlere ulaştık. Siyasetin vazgeçilmezi olduğumuzu gösterdik”

 

KARAMOLLAOĞLU’NDAN DİKKAT ÇEKEN SELAMLAMA

Milletvekili adaylarını ve il başkanlarını dikkat çeken ve öven bir selamlama ile konuşmasına başlayan Karamollaoğlu, “Makam ve şöhretin değil, Hakk’ın ve hakikatin peşinde koşan kardeşlerim hoş geldiniz. Ne olursa olsun yolundan dönmeyenler hoş geldiniz. Sömürü değil adalet, zillet için değil izzet için çalışanlar hoş geldiniz. Hangi inançtan ve hangi ırktan, olursa olsun her insanın hak ve hukukunu savunan kardeşlerim hoş geldiniz. Kula minnet etmeyenler hoş geldiniz. Dik duruşunuzdan azminizden hiç bir şey kaybetmediğinizden dolayı hepinizi saygı ile selamlıyorum” diye selamladı.

BAŞARININ SIRRI MİLLETİ KUCAKLAMAKTIR

Yunus Emre’nin ‘72 millete aynı gözle bakmayan, halka müderris olsa, Hakk’a asidir’ cümlesini hatırlatan Karamollaoğlu, “Hiçbir yönetici bu sözü zihninden çıkarmamalıdır. Başarının sırı bütün milleti kucaklamak ile başlar. Yapılacak hizmetler dostça yapılmalıdır. Bütün millet göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Yeni dönemde milletvekili olarak görev yapacak tüm arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Çünkü alacakları kararlar hepimizi ilgilendirecek. Çünkü Meclis, millet iradesinin bütününün tecelligahıdır. Cumhurbaşkanı yüzde 50 artı 1 oy ile seçilmektedir. Ümit ediyoruz ki cumhurbaşkanı bütün millete hizmet etmeyi şiar edinir. Ancak Meclis iradenin tamamına yakınını temsil etmektedir. Milletvekilleri bu ruh ve anlayışa bağlı olarak bu taleplerin sözcüsü olur. Türkiye biran evvel karşılaştığı problemlerin üstesinden gelir” değerlendirmesinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elif Çakır Yazdı: Mülakat sınavıyla liyakat tespit edilir mi
Elif Çakır Yazdı: Mülakat sınavıyla liyakat tespit edilir mi
Mustafa İslamoğlu: İslamcılık benim için ömrümün en büyük hayal kırıklığıdır ve kendimi de sorumlu hissediyorum.
Mustafa İslamoğlu: İslamcılık benim için ömrümün en büyük hayal kırıklığıdır ve kendimi de sorumlu hissediyorum.