İşte yeni kabinede dikkat çeken isimler...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın haftasonu Meclis'te yemin etmesi ile yeni kabinenin gelecek hafta açıklanması bekleniyor. Yeni kabinede ise İçişleri Bakanlığı için kulislerde konuşulan isim dikkat çekiyor. İşte yeni kabinede dikkat çeken isimler..

İşte yeni kabinede dikkat çeken isimler...
İşte yeni kabinede dikkat çeken isimler... Zehra

Önümüzdeki hafta açıklanması beklenen 16 bakan ve Cumhurbaşkanı yardımcılarından oluşacak yeni kabine Başkent kulislerinde gündem oluşturdu.

Milli Gazete'de yer alan habere göre: Yeni kabinede Meclis'te milletvekilinden istifa ederek Enerji Bakanı Berat Albayrak ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün görevlerine devam etmesi bekleniyor.

Kulislerde konuşulan bir başka isim ise İçişleri Bakanlığı'na kimin getirileceği. Meclis'te vekillik konusunda sıkıntı yaşayan AKP'de Süleyman Soylu'nun yeni kabinede yer alması beklenmiyor. Bu nedenle kulislerde İçişleri Bakanlığı için konuşulan isim olarak İstanbul Valisi Vasip Şahin'in düşünüldüğü konuşuluyor.

Yeni kabinede bir başka merak edilen konu ise Hazine ve Maliye Bakanlığı için düşünülen isimler... İngiltere ile arası iyi olan Mehmet Şimşek'in tekrar milletvekili listesine alınmayarak dışarıdan bakanlığa atanması düşünülürken eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'ninde bu bakanlık için öne çıkan isimler arasında gösteriliyor.

Yeni kabinenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemin edip göreve başlaması ile gelecek hafta açıklanması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İslam devrimin 40. Yıldönümü İstanbul’da Bir Sempozyum İle Anıldı..
İslam devrimin 40. Yıldönümü İstanbul’da Bir Sempozyum İle Anıldı..
Fatma Gültekin Yazdı: Abbas Musavi Ve Bir Şehid Aile
Fatma Gültekin Yazdı: Abbas Musavi Ve Bir Şehid Aile