İncirlik Üssü'nün ABD'li komutanından Türkiye'ye tehdit..

Adana'daki İncirlik Üssü'nün ABD'li komutanı David S. Eaglin, Türkiye'ye yönelik tehditkar bir açıklamada bulunarak "S-400’lerin alınmasının Türkiye’nin, ABD ve NATO’yla olan savunma ilişkisine olası sonuçları da belirtildi" dedi.

İncirlik Üssü'nün ABD'li komutanından Türkiye'ye tehdit..
İncirlik Üssü'nün ABD'li komutanından Türkiye'ye tehdit.. Zehra

Adana'daki İncirlik Üssü'nün ABD'li komutanı David S. Eaglin, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 savunma füzeleri almasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Eaglin, "S-400’lerin alınmasının Türkiye’nin, ABD ve NATO’yla olan savunma ilişkisine olası sonuçları da belirtildi" ifadeleriyle Türkiye'ye yönelik tehditkar bir üslup kullandı.

Habertürk'ten Nalan Koçak'a konuşan Eaglin'e yöneltilen sorular ve komutanın verdiği cevaplardan bir kısım şöyle:

Tamamen farazi konuşuyorum, mesela ileride İncirlik Üssü’nde Rusların S-400 hava savunma sistemlerini konuşlu olarak hayal edebiliyor musunuz?

Bu Türkiye’nin kararı olur, kendinizi savunma hakkınıza tamamen saygı duyuyoruz. Fakat Amerikan Savunma Bakanlığı S-400’lerle ilgili çekincelerini dile getirdi. S-400’lerin alınmasının Türkiye’nin, ABD ve NATO’yla olan savunma ilişkisine olası sonuçları da belirtildi.

Zaman zaman ABD’nin İncirlik’ten ayrılacağına dair dedikodular ortaya çıkıyor. Pentagon her defasında yalanladı ama bir kez de size sormak isterim. Ne düşünüyorsunuz?

ABD’nin İncirlik’ten ayrılmak gibi bir planı yok. Buradaki varlığımız —Türk hükümetinin de izniylemüttefikimiz ve stratejik partnerimiz olan Türkiye’yle on yıllardır devam eden çalışma isteğimizin bir sembolü.

İncirlik, 15 Temmuz darbe girişiminin merkezi olarak görülüyor. O tarihte siz burada değildiniz ama fikrinizi sormak isterim…

Bu konuda yorum yapmayacağım.

Milligazete

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İslam devrimin 40. Yıldönümü İstanbul’da Bir Sempozyum İle Anıldı..
İslam devrimin 40. Yıldönümü İstanbul’da Bir Sempozyum İle Anıldı..
Fatma Gültekin Yazdı: Abbas Musavi Ve Bir Şehid Aile
Fatma Gültekin Yazdı: Abbas Musavi Ve Bir Şehid Aile