Siyonist Analist Ehud Yarri: Nasrallah’ın Dediği Doğru, Suriye'de Yenilgiye Uğradık

Siyonist analistlerden biri, Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah'ın yaptığı açıklamaları onaylayarak; Nasrallah'ın Suriye'nin güneyinde başarıya ulaşmalarının yakın olduğu yönündeki ifadeleri gerçeği yansıtmaktadır, dedi.

Siyonist Analist Ehud Yarri: Nasrallah’ın Dediği Doğru, Suriye'de Yenilgiye Uğradık
Siyonist Analist Ehud Yarri: Nasrallah’ın Dediği Doğru, Suriye'de Yenilgiye Uğradık Zehra

Tesnim Haber Ajansının haberine göre: Siyonist Rejim merkezli bir TV kanalı analisti Ehud Yarri, Seyyid Hasan Nasrallah'ın konuşmasında "Suriye büyük bir başarının eşiğindedir" ifadelerini değerlendirdi.

Yarri;  Hizbullah Genel Sekreteri, kendisinin ve Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ın muhaliflere karşı bir başarının eşiğinde olduklarını belirtti. Ben bu başarının İsrail'e karşı olduğunu da söylüyorum. Biz Suriye savaşında yenildik ve Esad sınırlara kadar ulaştı, ifadelerini kullandı.

Nasrallah konuşmasında Suriye'de başarının yakın olduğunu belirterek; medyadan duyduğunuz tüm kazanımlar silahlı grupların yenilgilerinden oluşmaktadır. Onlar Suriye'nin güneyinde hem Dera'da hem de Kuneytire'de dağıldılar ve yakın zamanda hükumetle anlaşma yoluna gideceklerdir. Suriye'de yaşananlar, Amerika'nın İran ile yapılan nükleer anlaşmadan çıkma kararı ve İran’ı yeni yaptırımlarla tehdit etmesi ve bu ülkenin petrolü, tüm bunlar Amerika'nın planı yani Suriye'nin parçalanması amacıyla yapılan Yüzyılın Anlaşması doğrultusundadır, ifadelerini kullandı.

Suriye Ordusu operasyona ülkenin güneyinden başladı ve geçtiğimiz günlerde Dera dolaylarındaki birçok bölgeyi teröristlerden kurtarmayı başardı.

Dera kentinin bazı ilçeleri milli barış yoluyla Suriye ordusuna teslim oldu ve bazıları ise teröristlerle yaşanan yoğun çatışmaların ardından kurtarıldı.

Geçtiğimiz hafta, Suriye'nin güneyinde silahlı gruplar ifşada bulunarak; Amerika'nın kendilerine, Suriye'nin güneyindeki grupların durumunun farkında olduğunu ancak askeri yardım yapamadığını söylediğini belirttiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recai Yurdan: 28 Şubat ve FETÖ mağdurlarını gündemden düşürmemeliyiz...
Recai Yurdan: 28 Şubat ve FETÖ mağdurlarını gündemden düşürmemeliyiz...
Şehid Mustafa Çamran Yazdı: Ruhun İrfanla Yükselişi...
Şehid Mustafa Çamran Yazdı: Ruhun İrfanla Yükselişi...