Harun Yılmaz yazdı: İdam Cezası Neden Getirilemez?

Türkiye’de idam cezası getirilemez. Çünkü AB, idama karşıdır, çünkü AB hümanisttir ve çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti de AB norm ve değerlerine sıkı sıkıya, göbekten bağlıdır.

Harun Yılmaz yazdı: İdam Cezası Neden Getirilemez?
Harun Yılmaz yazdı: İdam Cezası Neden Getirilemez? Zehra

 

Muhtelif zamanlarda ülke gündemini bir döngü gibi takip eden son derece aşağılık cürümler vardır; sokak ortasında kadın cinayetleri, çocuk istismarları, pedofili ve çocuk cinayetleri, ensest suçlar, masum ve savunmasız hayvanların vahşiyane katledilişleri, toplum güvenliğinin ve insanların birbirlerine olan inançlarının sarsıldığı iğrenç olaylar… Güya kerih görüyorlarmış gibi medyanın, televizyonların “günün en iğrenç haberi” başlıklarıyla verdiği, ama aslında normalleştirme niyeti taşıdıkları suçlardır bunlar.

Her döngüyle birden sokaklar, “idam isterük” nümayişleriyle doluverir, fakat bu bir saman alevidir, tutuşur, parlar, geçer gider. Sonra medya tarafından başka bir suç döngüsü yeniden işlenir ve “idam isterük” bağırışları tekrar yankılanır sokaklarda...

Fakat siz rahat olun; Türkiye’de idam cezası getirilemez.

Çünkü AB, idama karşıdır, çünkü AB hümanisttir ve çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti de AB norm ve değerlerine sıkı sıkıya, göbekten bağlıdır.

Peki doğu toplumları için idamın niteliği, anlamı nedir?

Biz ve bizim doğumuzun genetiği, karakteri açısından idam cezasının olmayışı arızi bir sapmadır, takım elbisenin altında şalvardır. Çünkü doğu toplumlarının karakteristik özelliği gereği “nekrofilik” ruhumuza uymaz yasalarımızda idam cezasının bulunmayışı. Oysa Batı toplumu tersi bir karaktere sahiptir ve yaşamı kutsar; hümanisttir Batı.

Yazının devamını okumak için tıklayın

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başörtüsü ile ilgili 'bilinçli' kampanya: Bu rezilliğin arkasında kimler var?
Başörtüsü ile ilgili 'bilinçli' kampanya: Bu rezilliğin arkasında kimler var?
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır