​Hamas'tan Dünya Kudüs Gününde Filistinlilere Cuma Namazını Mescid-i Aksa'da Kılma Çağrısı ​

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistinlilerden yarın mübarek Ramazan ayının son Cuma gününde Mescid-i Aksa'ya akın etmelerini istedi. Bilindiği gibi Her yıl, Ramazan ayının son cuması bütün dünyada Dünya Kudüs Günü olarak anılıyor.

​Hamas'tan Dünya Kudüs Gününde Filistinlilere Cuma Namazını Mescid-i Aksa'da Kılma Çağrısı ​
​Hamas'tan Dünya Kudüs Gününde Filistinlilere Cuma Namazını Mescid-i Aksa'da Kılma Çağrısı ​ Zehra

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistinlilerden yarın mübarek Ramazan ayının son Cuma gününde Mescid-i Aksa'ya akın etmelerini istedi. Bilindiği gibi Her yıl, Ramazan ayının son cuması bütün dünyada ve Filistinde  Dünya Kudüs Günü olarak anılıyor.


Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre: Hamas Hareketi, bugün (7 Haziran Perşembe) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, hareket üyelerini ve Filistin halkının tümünü, işgalcilere Nekse'nin 51'inci yıldönümünün Kudüs'ü korumak için biat yenileme günü olduğunu göstermek için "Milyonluk Kudüs" mitingini fiili olarak hayata geçirmeye davet etti.


Kudüs için can verildiğini ve Kudüs'ün Filistin'in ebedi başkenti olduğunu ifade eden Hamas, Batı Yaka'da yaşayan Filistinlilere yarın Kudüs'e gitmeleri ve Ramazan'ın son günlerini Mescid-i Aksa'da geçirmeleri çağrısında bulundu.


Hamas Hareketi ayrıca işgalcilerin engellemeleri nedeniyle Mescid-i Aksa'ya ulaşmakta zorluk çekenlerin Cuma namazını ona en yakın noktada ve Kudüs'ün çevresindeki kontrol noktalarında kılmalarını, bu şekilde işgalcilere "Hiç kimse Kudüs ve Mescid-i Aksa sevgisini kalbimizden silemez" mesajı verilmesini istedi.

İşgal güçlerince Batı Yaka'ya sürgüne gönderilen Kudüs milletvekili Muhammed Ebu Tayr da Batı Yaka ve Kudüs sakinlerine seslenerek, Mescid-i Aksa'ya gitmeye teşvik etti.


Ebu Tayr, Kudüs halkının Mescid-i Aksa'yı hiçbir zaman yalnız bırakmadığını belirterek, ümitsizliğe kapılmama uyarısında bulundu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recai Yurdan: 28 Şubat ve FETÖ mağdurlarını gündemden düşürmemeliyiz...
Recai Yurdan: 28 Şubat ve FETÖ mağdurlarını gündemden düşürmemeliyiz...
Şehid Mustafa Çamran Yazdı: Ruhun İrfanla Yükselişi...
Şehid Mustafa Çamran Yazdı: Ruhun İrfanla Yükselişi...