Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimse Kürtlere devlet aramasın, Kürtlerin devleti Türkiye Cumhuriyeti'dir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ret ve inkar politikalarının AK Parti iktidarında sona erdiğini vurguladı, “Kürt kardeşimin hakkını gasbetmeye kalkan karşısında önce beni bulur” uyarısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimse Kürtlere devlet aramasın, Kürtlerin devleti Türkiye Cumhuriyeti'dir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimse Kürtlere devlet aramasın, Kürtlerin devleti Türkiye Cumhuriyeti'dir. Zehra

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, düzenlenen mitingde on binlerce kişiye hitap etti. Çarpıcı açıklamalar yapan Erdoğan, şunları söyledi:

ANALARI AĞLATTILAR: Diyarbakır’a olan sevdamız asla bitmez. Terör örgütüyle, hendeklerle aramıza girmeye çalıştılar. Sokaklarda sizleri birbirinize kırdırarak, tehditle, yağmayla, haraçla aramıza girmeye çalıştılar. Sahabe emaneti olduğu için insanların abdestsiz girmeye çekindiği bu şehirde Kurşunlu Cami’yi yıkarak, Dört Ayaklı Minare’yi yıkmaya teşebbüs ederek aramıza girmeye çalıştılar. Okula gitmesi gereken çocukları evlerinden alıp, dağa gönderip hayatlarını karartarak aramıza girmeye çalıştılar. Diyarbakır Belediyesinin önünde anaları ağlattılar. Sizleri, tarihinizden, kültürünüzden, inancınızdan, ahlakınızdan, geleneklerinizden kopartıp marjinal örgütlerin kulu kölesi yaparak, aramıza girmeye çalıştılar.

HDP YIKAR: Bizim meşrebimizde asla ayrımcılık yoktur. 16 yılda Diyarbakır’a 35,5 buçuk katrilyon lira yatırım yaptık. Diyarbakır şu anda yaptığımız yatırımlarla Doğu’nun, Güneydoğu’nun adeta bir İstanbul’u, İzmir’i haline geliyor. Biz yaparız, işte bu HDP yıkar. Onlar bu ülkede yıkmak için var. Onlar, buradaki evleri bombalamadılar mı, evleri yıkmadılar mı, altından tüneller açmadılar mı? Camilerimizi, okullarımızı yaktılar, yıktılar. Aynı şekilde saat kulesini yaktılar, yıktılar. Bunlara gereken dersi 24 Haziran’da vermeye hazır mıyız? Sizler korkuyu korkutan insanlarsınız, ölümü öldüren insanlarsınız.

KARŞILARINDA OLURUM: Uzun bir süreden beri hiçbir Kürt vatandaş, sadece Kürt olduğundan dolayı mağdur edilmedi. Her Kürt bu memlekette, her Türk’ün, her Arap’ın her Laz’ın, her Çerkez’in, her Boşnak’ın sahip olduğu haklar neyse istisnasız hepsine sahip. Her kim, herhangi bir Kürt kardeşimin herhangi bir hakkını gasbetmeye kalkarsa karşısında önce beni bulur. 

TERÖRE DARBE: Artık hiçbir terörist gelip halkın yakasına yapışamıyor, haraç alamıyor. Artık hiç kimse gelip Kürt kardeşimin evlatlarını zorla alıp dağa götüremiyor. Artık belediyenin önünde ağlayan Diyarbakırlı anneler var mı? Hamdolsun, artık hiç kimse gelip esnafımızın kepengini kapattıramıyor. Artık hiç kimse evde, sokakta, hayatın her alanında Kürt kardeşimin tepesine binip, ensesinde boza pişiremiyor. Zorla, tehditle herhangi bir şey yaptıramıyor.      

SON VERDİK: Ret ve inkar politikalarından eser kaldı mı, bunları kim kaldırdı? Kimliğinizin ve inancınızın önünde hiçbir yasak yok. Yasak olan tek şey var, o da sizin özgürlüklerinize, hayat hakkınıza, eğitim hakkınıza, sizin iş yapma hakkınıza yönelik terörist saldırılardır. Biz buna izin vermemekte kararlıyız.

HALK NE DİYECEK?: Diyarbakır’da 53 Kürt kardeşime ‘sokağa dökülün’ diyen kimdi. Edirne’deki değil mi? ‘Sokağa dökülün’ dedi. Ne oldu, 53 kardeşimiz orada öldürüldü, şehit oldu. Ölenler kimdi, benim Kürt kardeşlerim değil miydi? Yasin Börü evladımızı bunlar öldürmedi mi, bunlar şehit etmedi mi? Şimdi ne olmuş, Cumhurbaşkanlığına aday olmuş. Şimdi çıkıyor, bakıyorum hepsi türbe ziyaret eder gibi Edirne’de cezaevinde beyefendiyi ziyarete gidiyorlar. Bay Muharrem onunla övünüyor, ‘Gideceğim ziyaret edeceğim.’ diyor. Türbe ziyareti... Ziyaret etsen ne yazar, oradan sana ne gelecek? Sen benim halkımı ziyaret et. Bak bakalım bu halk sana ne diyecek, Diyarbakır sana ne diyecek?      

HESABI SORULACAK: Kardeşlerim, 53 Kürt kardeşimin kanı bu Demirtaş’ın eline bulanmıştır. Bunun bedelini er veya geç ödeyecek. Yoksa tarih, o 53 kardeşim bizleri affetmez, bizi de affetmez. Onun için dik, sağlam duracağız ve inşallah 24 Haziran’da benim o Kürt kardeşlerimin ölümüne imkan, zemin hazırlayan bu Demirtaş’a da hesabını soracaktır. 

HAYRIMIZA DEĞİL: Türkiye’nin sınırları ötesinde oynanan oyunların hiçbiri Diyarbakır’ın da Türkiye’nin de hayrına değil. Selahaddin Eyyubi’nin torunlarından intikam almak için kurulan tezgahlarla kimseyi kandıramazlar.Türkiye hepimizin ülkesi, Türkiye Cumhuriyeti devleti hepimizin devleti. Kimse Kürtlere devlet aramasın. Kürtlerin devleti Türkiye Cumhuriyeti devletidir.

GURUR DUYUYORUZ: Biz bir dönem ötekileştirilmiş, horlanmış, ezilmiş diğer vatandaşlarımız gibi Kürt kardeşlerimizi de köhne ceberut, baskıcı eski vesayet düzeninden, zulmünden kurtarmış olmaktan gurur duyuyoruz. Unutmayın, size zulmeden o vesayet düzeni bizi de yeri geldi hapse attı, yeri geldi partimizi kapatmaya çalıştı, ülkemizin demokrasi yolculuğunda bugünlere nasıl geldiğini sizler çok iyi biliyorsunuz. 

KÜRT SORUNU YOK: Biz ‘Kürt yoktur.’ demiyoruz, Türkiye’nin artık bu noktadan geri dönüşü mümkün değildir, biz Kürtlerin bizatihi kendilerini bir sorun olarak gören anlayışa nazire olarak ‘Kürt sorunu yoktur.’ diyoruz. Herkes gibi sizlerin de özgürlüklerini güvence altına biz aldık. Bizim için asla değişmeyecek ve hep öyle kalacak olan resmi dilimiz Türkçe ne kadar değerliyse anadiliniz Kürtçe de o kadar kıymetlidir. Kazanılmış diğer özgürlükler de aynı şekilde sizin ananızın ak sütü gibi sizlere helal olsun.”      

BU DAVA HEPİMİZİN DAVASIDIR

Eski Türkiye’nin artıkları dışında AK Parti iktidarlarından rahatsızlık duyan kimse yoktur. Biz bugüne kadar aydın, sanatçı, siyasetçi, akademisyen görünümlü mankurtlar topluluğunu asla dikkate almadık. Hangi başarıya imza attıysak bunlara rağmen yaptık. İnşallah yeni dönemde de mevcut kazanımlarımızdan asla taviz vermeden toplumun bütün talebini karşılamayı sürdüreceğiz. Bu dava hepimizin davasıdır. Bu davaya hep birlikte omuz verirsek netice alırız. Vermezsek kusura bakmayın o zaman bedelini de hep birlikte öderiz. 

MÜSAADE ETMEYECCEĞİZ 

Ayrım yapmadan bölgemizdeki tüm mazlumlara sahip çıkmaya devam edeceğiz. Sizlerin duası ve desteğiyle hiç kimsenin devletimizi girdiği bu yoldan saptırmasına asla izin vermeyeceğiz., CHP zihniyetinin bu ülkeyi tekrar eski baskıcı, anti demokratik günlerine geri döndürmesine müsaade etmeyeceğiz. CHP ile kol kola yürüyen, bölücü örgütün siyasi uzantılarının sizlerin ismini istismar etmesine kesinlikle fırsat tanımayacağız.

24 HAZİRAN’DA BARONLARA ŞAMAR İNECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziranda milletin gençleri ölüme gönderen Kandil’deki terör baronlarına şamar vurulacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır’da kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle iftarda buluştu, önemli açıklamalarda bulundu:

DAYANIŞMA ŞEHRİ:CHP ile bir olup, siyaset mühendisliği yapanların hesabı Diyarbakır’da bozguna uğrayacak. Yavrularını, dağa kaçıranların kim olduğunu gayet iyi bilen Diyarbakırlı kardeşim bunun hesabını soracaktır. Burası artık kimlik siyaseti üzerinden bölücülük yapanların değil dayanışmanın şehridir. Bu mübarek şehirde İslam düşmanı emperyalistlere taşeronluk devri artık kapanmıştır. 

CEBERRUT ANLAYIŞ: 16 yıllık iktidarlarımız döneminde bölgecilik, ırkçılık yapmadık. 81 milyonu kökenine, inancına ve meşrebine bakmadan kucaklamanın gayreti içinde olduk. Ceberut devlet anlayışı yerine vatandaşın hizmetkarı olan yeni bir yönetim anlayışını ortaya koyduk. Sizlerin sorunlarını çözmek için girdiğimiz bu mücadele risk aldık, zaman zaman tehdik aldık ama hak bildiğimiz yönden dönmedik..

SIRA KANDİL’DE: Kuzey Suriye’den Türkiye’ye saldıranların Kürtlükle alakası yok. Onları ‘George’ idare ediyor. Amerika 5 bin tır silahı bunlara teslim etti. Bu silahlar Kilis’teki, Urfa’daki kardeşlerime karşı kullanıldı. Susalım mı, duralım mı, susamayız, duramayız. Bunun gereğini yapıyoruz. Bu ülkede kimse kalkıp da birilerinin talimatıyla bize yön veremeyecek. Bazıları Kandil’den atıp tutuyor. Sıra oraya da gelecek.

SABOTAJ VE İHANET:Analar ağlamasın, ülkenin körpe fidanları teröre gitmesin diye demokratik açılımı, milli birlik ve kardeşlik projesini ve çözüm sürecini devreye aldık. Bölücü örgütün tüm sabotaj ve ihanetlerine rağmen bu süreci kararlılıkla devam ettirdik. Hamdolsun Kürt sorununu çözmeyi başardık. 2018’in Türkiye’sinde artık Kürt sorunu diye bir sorun yok. Eski Türkiye’de Kürtlerin kendileri sorun olarak görülüyordu, bugünün Türkiye’si hiçbir vatandaşını sorun olarak görmüyor. 

MİLLETİN EMRİNDE:Reformlarımız sayesinde Türkiye tarihinin en büyük demokratik dönüşümünü gerçekleştirmiştir. İnsanlara etnik kökeninden, dış görünüşünden dolayı ayrımcılık yapan devlet anlayışı tedahülden kalkmıştır. Türk, Kürt ve Laz’ıyla 81 milyonun tamamının devletidir. Bu devlet artık milletin emrindedir. 16 senede bu ülkede darbeciler, terör seviciler dışında hareket alanı kısıtlanan kimse yoktur. 

 24 HAZİRAN: 24 Haziran, kendileri zevk ve sefa içinde yüzerken, Diyarbakırlı gençleri bile bile ölüme gönderen Kandil’deki terör baronlarına vurulan bir şamar olacaktır. 24 Haziran, Kürt kardeşlerimin inancıyla, değerleriyle, tarih ve medeniyet birikimiyle kavgalı siyaset tarzının mezara gömüldüğü gün olacaktır

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşgalci İsrail, yaralılara yardım eden hemşire Rezan El Neccar'ı şehit etti...
İşgalci İsrail, yaralılara yardım eden hemşire Rezan El Neccar'ı şehit etti...
Coşkun Uzun Yazdı: Direnişe Bin Selâm...!
Coşkun Uzun Yazdı: Direnişe Bin Selâm...!