Karamollaoğlu'nun İzlenme oranı Erdoğan'ı geçti.. Sonar: Saadet Partisi’nin oyu konuşulanın çok üzerinde.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri kararının ardından dün akşam Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu FOX TV'nin Liderler FOX'ta özel yayınına konuk oldu. Erdoğan'ın da TRT'nin Cumhurbaşkanı Özel yayınına katıldığı programların reyting ölçümleri belli oldu.

Karamollaoğlu'nun İzlenme oranı Erdoğan'ı geçti.. Sonar: Saadet Partisi’nin  oyu konuşulanın çok üzerinde.
Karamollaoğlu'nun İzlenme oranı Erdoğan'ı geçti.. Sonar: Saadet Partisi’nin  oyu konuşulanın çok üzerinde. Zehra

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu dün akşam FOX TV'nin Liderler FOX'ta özel canlı yayınına konuk oldu. Aynı saatlerde de Erdoğan'ın TRT'de katıldığı Cumhurbaşkanı Özel yayınının reyting ölçümleri belli oldu.

Milli Gazete'de yer alan habere göre: Ölçümlere göre Karamollaoğlu'nun katıldığı program en çok izlenilenler arasında önde olurken Erdoğan'ın geride kaldı. 

KARAMOLLAOĞLU YAYINI ÖNE GEÇTİ

Reyting sonuçlarına göre, ilk 100 program listesinde Liderler FOX'ta programı reytinglerde TRT'nin Cumhurbaşkanı Özel yayınını geçti. Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu'nun FOX TV'de katıldığı Liderler FOX'ta programı Total'de yedinci, AB grubunda dördüncü, ABC grubunda ise beşinci sırada yer aldı. 

ERDOĞAN BEŞİNCİ SIRADA YER ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TRT Cumhurbaşkanı Özel programı ise Total'de sekizinci, AB grubunda beşinci, ABC grubunda ise altıncı sırada yer aldı.

“TEMEL BEY’İN OYU BEKLENİLENİN ÇOK ÜZERİNDE”

Temel Karamollaoğlu’nun televizyonlarda da en çok izlenen lider olmasını MillÎ Gazete’ye değerlendiren Sonar Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı, “Temel Karamollaoğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan daha çok izlenmesini çok manidar buluyorum. Bunun mantıki izahını ise şu şekilde yapabiliriz:

FOX TV genellikle muhalif insanların izlediği bir kanal. Temel Bey ise son dönemde en iyi muhalefet yapan isim oldu. Çünkü istese rahatlıkla 10-15 sandalye alabilirdi. Birkaç bakanlık alarak hükümetin yanında yer alabilirdi. Ancak çok net ve dik bir duruş sergiledi. Bu sağlam muhalefet de, sol cenahta bir ilgi uyandırdı. Zaten yüz bin imza da çok hızlı toplanmıştı. Bu tablo bize şunu gösteriyor: Saadet Partisi’nin ve Temel Karamollaoğlu’nun oyu konuşulanın çok üzerinde.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elif Çakır Yazdı: Mülakat sınavıyla liyakat tespit edilir mi
Elif Çakır Yazdı: Mülakat sınavıyla liyakat tespit edilir mi
Mustafa İslamoğlu: İslamcılık benim için ömrümün en büyük hayal kırıklığıdır ve kendimi de sorumlu hissediyorum.
Mustafa İslamoğlu: İslamcılık benim için ömrümün en büyük hayal kırıklığıdır ve kendimi de sorumlu hissediyorum.