Altan Tan, Saadet Partisi'nden milletvekili adayı mı oluyor? Altan Tan'dan açıklama

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, HDP'li Altan Tan'ın kendi listelerinden seçime gireceğini söyledi.

Altan Tan, Saadet Partisi'nden milletvekili adayı mı oluyor? Altan Tan'dan açıklama
Altan Tan, Saadet Partisi'nden milletvekili adayı mı oluyor? Altan Tan'dan açıklama Zehra

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan’ın partilerinden aday olacağını duyurdu.

Tan, 24 Haziran’da yapılacak seçimler için HDP’ye milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunmamıştı. Tan, aday olmamasına gerekçe olarak, ‘solun Kürt siyasal hareketi içerisindeki etkisini’ ve ‘HDP’nin HÜDA PAR’la ittifak yapmamasını’ göstermişti.

Tan’ın Saadet Partisi listelerinden adaylığı bir süredir dillendiriliyordu.

Cumhuriyet’ten Sinan Tartanoğlu’na konuşan Karamollaoğlu, listelerde sürpriz isimler olacak mı sorusuna, “Listede sürpriz bir iki isim olabilir. Bizim işimiz zor. Hem bize uyacak, hem de kamuoyunun biraz alakasını çekecek insanlar” yanıtını verdi.

Tan ile ilgili olarak da Karamollaoğlu, “Aday olacak herhalde. Bizim eski dönemde genel idare kurulu üyeliğimizi yaptı” dedi.

 

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Saadet Partisi'nden milletvekili adayı olacağı iddiasına ilişkin "Adaylık teklifinde bulundular, değerlendiriyoruz" açıklamasında bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu bugün Cumhuriyet gazetesine yaptığı açıklamada Altan Tan’ın kendi listelerinden seçime girebileceğinin işaretini vermişti.

"Teklifi değerlendiriyorum"

Gazete Duvar'dan Hacı Bişkin'in haberine göre, HDP'den tekrar milletvekili adayı olmayacağını açıklayan Altan Tan, Saadet Partisi’nden aday gösterileceği iddialarına ilişkin şunları söyledi: “Saadet Partisi dindar, muhafazakar Kürtlerin bazılarına adaylık teklifinde bulundu. Bana da adaylık teklifinde bulundular. Bu teklifi değerlendiriyoruz. Ama daha son nokta konulmuş değil. Diğer arkadaşlarımızla birlikte bunu değerlendiriyoruz.”

İslamianaliz

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır
10 Maddede Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Nedir?
10 Maddede Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Nedir?