İlginç İddia: Cumhurbaşkanı Erdoğan MHP’den vaz mı geçiyor!

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin önerisiyle erken seçim kararı alan AKP'de bugüne kadar ortaya çıkan manzara pişmanlık olarak değerlendiriliyor.

İlginç İddia: Cumhurbaşkanı Erdoğan MHP’den vaz mı geçiyor!
İlginç İddia: Cumhurbaşkanı Erdoğan MHP’den vaz mı geçiyor! Zehra

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin önerisiyle erken seçim kararı alan AKP'de bugüne kadar ortaya çıkan manzara pişmanlık olarak değerlendiriliyor. Anket sonuçları cumhurbaşkanlığı ve Meclis aritmetiğinde gücünün zayıfladığını gören AKP'de yeni hamleler olabilir. Bahçeli ile bazı konularda anlaşmazlıkta olduğu belirtilen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yola MHP'siz devam etme niyeti olduğu konuşuluyor.

Milli Gazete'de yer alan habere göre: AKP-MHP arasında kurulan "cumhur ittifakı" seçimlere beraber girme protoklü ile netleştirilmiş olsa da, Cumhurbaşkanı Erdoğan yaşanan gelişmelerden hoşnut görünmüyor. Başkent kulisleri ittifakın devam edemeyeceği yönünde...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, son dönemdeki çıkışları nedeniyle partide rahatsızlık oluşturan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yerine başka bir partnerle yola devam kararı verebileceği kaydediliyor.

"MHP İLE FAZLA SÜRMEZ"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ve MHP örgütlerinin son dönemde hükümet ortağı gibi davranması, Bahçeli’nin yaptığı çıkışlar partide rahatsızlığa sebep oluyor. Bahçeli’nin çıkışıyla erken seçim kararı alındı, şimdi de Erdoğan başta olmak üzere parti yöneticilerinin açıklamalarına rağmen af konusunu ısrarla gündemde tutuyor. Bahçeli’nin bu tarzını seçimden sonra da sürdürmesi durumunda Erdoğan, kendisine başka bir ortak bulabilir.

STRATEJİ SEÇİMİ KAZANMAK

Erdoğan’ın A, B, C dediği planlar tamamen siyaseten söylenmiş şeyler. 24 Haziran seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanlığı’nın kazanılıp Meclis'te çoğunluğu yitirme olasılığına karşı şimdiden önlem alma stratejisi uyguluyor. 1 Kasım seçimleri anımsatılarak "istikrar" vurgusuyla partiye oy veren yüzde 49’luk kesimin kaçışı önlenmeye çalışılıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır
10 Maddede Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Nedir?
10 Maddede Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Nedir?