Gülden Sönmez: İsrail Mavi Marmara katliamındaki sorumluluğundan kurtulma mutluluğunu zevkle yaşıyor..

Gülden Sönmez, Mavi Marmara anlaşmasının iptal teklifinin Ak Partili vekillerin oylarıyla reddedilmesi üzerine sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Gülden Sönmez: İsrail Mavi Marmara katliamındaki sorumluluğundan kurtulma mutluluğunu zevkle yaşıyor..
Gülden Sönmez: İsrail Mavi Marmara katliamındaki sorumluluğundan kurtulma mutluluğunu zevkle yaşıyor.. Zehra

Mavi Marmara davası avukatlarından Gülden Sönmez, Mavi Marmara anlaşmasının iptal teklifinin Ak Partili vekillerin oylarıyla reddedilmesi üzerine  Twiteer hesabından açıklama yaptı. 

Sönmez “TBMM'deki vekillerinin tamamına görev sürelerinin bu son günlerinde, bu tarihi hatalarından dönme ve anlaşmayı iptal etme imkanı ve fırsatı doğmuştu. Ama teklif Akparti ve MHPli vekillerin oylarıyla reddedildi.” 

“TBMM’nin bu anlaşmaya

-oy veren, 

-oylamaya katılmayıp sessiz kalmakla da bu anlaşmaya geçit veren, 

-bu anlaşmaya muhalif olduğu halde iptali için yetkisini kullanmayan 

tüm siyasi parti mensubu tüm milletvekilleri için önemli bir imtihandı ve  herkes payı oranında kaybetti” dedi.

Avukat Gülden  Sönmez açıklamaları şöyle:

“Hukuku katleden, şehitlerin hakkını çiğneyen, İsrail’e yeni katliamlar yapma cesareti ve haddi veren, İsrail’e hukuk dokunulmazlığı sağlayan bu anlaşma bu meclisin ve tüm sorumluların utancıdır.

Şunu da söyleyeyim siyasetçisi, medyacısı, sivil toplumcusu, bürokratı, yargı mensubu, akademisyeni herkes verdiği kararın sorumluluğunu taşır. İnsanlar nezdinde de Allah katında da mesuldür.

Mavi Marmara yolcusuyum. Mavi Marmara gemisindeki bazı şehitlerin son anının şahidiyim. O gemideki zulmün şahidiyim. Furkan Doğan'a yapılanın şahidiyim. Ben hakkımı helal etmiyorum, etmem. Ama diye gerekçe sunanlar gerekçeyi şehitlere ve Allah'a ahirette sunsunlar

Biz Kudüs için, Gazze için, Filistin halkı için İsraile karşı mücadelemizi ve yardımlarımızı gururla ve onurla sürdüreceğiz. Mavi Marmara davası da mücadelesi de Filistin davasının Özgür Kudüs davasının ve insan onurunu koruma mücadelesinin bir parçasıdır sadece.

İsrail Mavi Marmara katliamındaki sorumluluğundan kurtulma mutluluğunu zevkle yaşıyor. Ama çok uzun sürmez. Birgün biryerde yakalarız onları Allahın izniyle. Zalime galibiyet yok. Ne yapacağız diye soranlara sözüm: Yeni Mavi Marmaralar yola çıkaracağız elbette. Direnişe devam!”

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır
10 Maddede Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Nedir?
10 Maddede Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Nedir?