İşgalci Rejimin İstanbul Konsolosluğu Önünde Kürecik Kapatılsın çağrısı…

İşgalci Rejimin İstanbul Konsolosluğu dün akşam (15.05.2018) farklı grupların toplanan işgalci rejimin zulmünün protesto edildiği yer oldu

İşgalci Rejimin İstanbul Konsolosluğu Önünde Kürecik Kapatılsın çağrısı…
İşgalci Rejimin İstanbul Konsolosluğu Önünde Kürecik Kapatılsın çağrısı… Zehra

İşgalci Rejimin İstanbul Konsolosluğu dün akşam (15.05.2018) farklı grupların toplanan işgalci rejimin zulmünün protesto edildiği yer oldu.

Sağcısı ile solcusu ile İslamcısı ile İstanbul halkı İşgalci Rejimin İstanbul Konsolosluğu önünde toplanarak işgalci rejimin zulmünü kınadı, Filistin halkının yalınız olmadığı ilan etti.

İşgalci Rejimin İstanbul Konsolosluğu önünde toplanan TKH (Türkiye Kominist Hareketi), Filistin'e Geri Dönüş Platformu, ve Alperen Ocakları ayrı ayrı basın açıklaması yaptı.

Bu farklı kesimlerin yaptığı basın açıklamalarında ve atılan sloganlarda ortak vurgu, ABD üstlerinin ve Kürecik füze kalkanının kapatılması idi.  

Protestoya katılan farklı kesimden İstanbullular Türkiye’nin Siyonist işgalci rejimle ticaret dahil her türlü ilişkiyi kesmesini istedi.

Ayrı ayrı yapılan basın açıklamalarının ortak sloganları 'Kahrolsun İsrail' ve 'Kahrolsun ABD', 'Katil İsrail, işbirlikçi ABD' ‘Siyonist elçilik kapatılsın’ ‘ABD üstleri kapatılsın’ ‘Kürecik Kapatısın’ idi.

Filistin'e Geri Dönüş Platformu tarafından okunan basın açıklaması şöyle idi:

Biz Yeryüzünün özgür ve hür insanları olarak, Direniş Birliklerinin yanındayız ve Terör Şebekesi İsrail, Terörizmin merkezi ABD ve satılmış Arap Krallıklarından beriyiz.

Kudüs ancak ve sadece Filistinin Başkentidir.İsrail bir adi terör şebekesidir ve biz direniş gönüllüleri olarak Ne İsraili ne de deli Trump’ın başkent kararını tanımıyoruz bizler için yok hükmündedir.

Ey Dünyanın Özgür İnsanları , Gelin hep beraber direnişe ve direniş şehidlerine ses verelim. Satılmış Krallara ve devletlere rağmen sesimizi yükseltelim insanlığın ortak değeri olan bu kutsal mekanları ve işgal edilmiş toprakları Siyonistlerin elinden kurtarıp gerçek sahipleri olan Filisitnlilere geri vermek için direnişin birer neferi olalım.

Ey Müslümanlar

Filistin’e tüm Filistinlilerin özgür ve gururla geri dönmesi için; Kuran ve Sünnet çerçevesinde tüm Müslümanların vahdet oluşturması ve birbirinin hukukunu gözetecek duyarlılığa geri dönmemiz gerekmektedir.

Filistin’e tüm Filistinlilerin özgür ve gururla geri dönmesi için; Tüm Cemaatlerimiz, kliklerimiz, kuruluşlarımız, derneklerimiz , partilerimiz,vakıflarımız , abilerimize, ablalarımıza, şeyhlerimize, gavslarımıza hizmet etmekten vaz geçip İslam için insanlık için direniş için hizmet etmeye geri dönmelidir.

Filistin’e tüm Filistinlilerin özgür ve gururla geri dönmesi için; Kapitalizm, Liberalizm, Globalizm , Emperyalizm mikroplarının bünyemizde açtığı yaralara Hz.Musa , Hz. İsa ve Hz. Muhammed’in getirdiği ilaçlarla tedavi etmeye geri dönmeliyiz.

Filistin’e tüm Filistinlilerin özgür ve gururla geri dönmesi için; Mezhepçilik, cemaatçilik, particilik, ırkçılık yapmaktan vazgeçip kardeşlik hukukuna geri dönmeliyiz.

Filistin’e tüm Filistinlilerin özgür ve gururla geri dönmesi için; Aramızdaki ihtilaflı konuları konuşmaktan tartışmaktan ve yüzyıllardır bir türlü çözülemeyen itikadi fıkhi ayrılıkları ortaya çıkarmaktan vazgeçmeli, Siyonistlerin ve emperyalistlerin olmadığı bir ortak geleceği yapılandırmanın gayret ve çabasına geri dönmeliyiz.

Filistin’e tüm Filistinlilerin özgür ve gururla geri dönmesi için; Rüya,hayal, menkibe, keramete boğulan fikir ve din dünyamızı bilgi, hikmet,ahlak, cesaret ve direnişle zenginleşen bir yapıya döndürmeliyiz.

Filistin’e tüm Filistinlilerin özgür ve gururla geri dönmesi için; Sadece kendi mezhep ve meşrebimizdeki inananlarla oluşturduğumuz izole hayattan çıkarak tüm Müslümanları dinde kardeş tüm insanları yaratılışta eş gören bir erdeme dönmeliyiz.

Filistin’e tüm Filistinlilerin özgür ve gururla geri dönmesi için; Kendi mensubu bulunduğumuz kabile, ırk ve cemaatteki insanların hatalarına kör , diğerlerinin yaptığı her şeye şahin kesilmekten vazgeçip sevmediğimiz topluluğa karşı içimizdeki kinin bizi adaletsizliğe sevk etmemesini sağlayan İslam İtikadına geri dönmeliyiz.

Siyonist işgal, bugün:

- 7 Milyonu mülteci kamplarında yaşamak zorunda bırakılmış sürgün bir halk demektir,

- Milyonlarcası kendi vatanında aşağılanmış, esir edilmiş bir halk demektir,

- On binlerce şehid, yaralı ve tutsak demektir,

- Nükleer ve kimyasal silahlarla yok edilmiş bedenler ve kirletilmiş çevre demektir,

- Dünya egemenlerinin hukuk ve adalet konusundaki ikiyüzlülüğü demektir,

- Yok sayılmış, ayaklar altına alınmış uluslararası kurumlar ve kurallar demektir,

- İğfal edilmiş insani gelenek, insancıl hukuk ve uluslararası hukuk demektir,

- Örülmüş duvarlar demektir,

- Yok edilmiş beraber yaşama iradesi demektir,

- İmha edilmiş Dünya barışı demektir.

Dünya barışı, Filistin topraklarında tekrar toplumlar arasında barışın sağlanmasına yani Siyonist işgalin son bulmasına bağlıdır. Barış, bölünmüş bir Filistin ile değil Müslüman, Hıristiyan ve Yahudi toplulukların barış içinde beraber yaşayacağı tek bir bir Filistin ile mümkündür.

Filistin’in özgürleşmesi için yıllardır fedakarca mücadele yürüten tüm Filistin direniş gruplarını selamlıyor, şehidlere rahmet, gazilere şifa, tutsaklara özgürlük, mültecileştirilmiş halkımıza özgür vatan diliyoruz.

Böyle hadsiz ve hukuksuz bir işgal ve katliama kimse reel politik söylemiyle izahat getiremeyecektir.

Bizler artık bahane ve süslü kınama sözleriyle geçirilen günler istemiyoruz!

Bizler Siyonist İsrail in onurlu direniş erleri tarafından yok edildiği

Katil Amerika ya darbe üstüne darbe vurulduğu

Nato üslerinin kapatılıp darmadağın edildiği

Filistinlilerin özgürce kendi vatanlarında yaşadıkları

Anaların gözyaşlarının dindiği çocukların feryatlarının kesildiği

günlerin tez gelmesi için Ümmet coğrafyasındaki tüm hükümetlerin ve siyasilerin harekete geçmesini ve sorumluluklarını yerine getirmelerini bekliyoruz.

Bu Platformu oluşturan bizler de bu hedefler doğrultusunda bedel ödemeye ve Filistinli kardeşlerimizin yanında her anlamda durmaya hazır olduğumuzu ilan ediyoruz..

Biz bu coğrafyada Amerikan üssü görmek istemiyoruz.

Biz bu coğrafyada Amerikan askeri görmek istemiyoruz.

Biz bu coğrafyada Amerikan bayrağı görmek istemiyoruz.

Biz bu coğrafyada Amerikan uşakları görmek istemiyoruz.

Filistin Halkının hız kesmeyecek şanlı direnişi karşısında

Siyonist kukla Trump, kısa sürede nasıl bir yanlışın içinde olduğunun farkına varacaktır.

ABD ve İsrail’le bir şekilde ilişkide bulunan tüm hükümetler izledikleri politikaları gözden geçirmek zorunda kalacaklardır.

Filistin toprakları ve Kudüs bizim onurumuzdur, iffetimizdir.

Vazgeçmeyeceğiz…

FİLİSTİNE GERİ DÖNÜŞ PLATFORMU

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır
Cevdet Işık Yazdı: Kayıpların En Büyüğü ‘Hakikat Bilincinin Kaybı’dır
10 Maddede Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Nedir?
10 Maddede Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Nedir?